Jak cię widzą, tak cię piszą… Justyna Cichoń

listopad 23, 2016

Przyjrzyjmy się z bliska organizatorce Silesia Fashion Day – Justynie Cichoń z firmy JC Acadamy.

KA081015LN_100Oceniana przeze mnie stylizacja miała swoją prezentację w czasie 10. edycji ww. imprezy odbywającej się w Katowicach.

Kanwą moich dzisiejszych rozważań będzie mała czarna. Nie może być inaczej, jeśli to jedyna rzecz, nie licząc butów i dodatków, którą pani Justyna ma na sobie.

Na podstawie wielu moich poprzednich wypowiedzi można było wysnuć twierdzenie, że czerni nie lubię. Nic bardziej mylnego. Lubię bardzo i stosuję, jednak czynię to… świadomie, z umiarem, nie na każdą okazję.

Zacznijmy od małego ćwiczenia. Proszę się zastanowić, co przychodzi Państwu do głowy na myśl o kolorze czarnym…

Najbardziej popularne odpowiedzi mają związek ze smutkiem i żałobą. Inne często powtarzane skojarzenia to „czarna polewka”, „czarna owca”, „czarny charakter”. Wszystkie one nie pozostawiają wątpliwości, jakie emocje niesie za sobą czerń.

Nie zapominajmy jednak, że tuż obok tych – trudno zaprzeczyć – negatywnych konotacji, czarny kolor ma także bardzo pozytywny wymiar.

Przywołajmy w swojej pamięci obrazy z czerwonych dywanów, na przykład galę rozdania Oscarów. Czy widać tam jakiegokolwiek pana w innym niż czarny garnitur? Poza tym, najbardziej eleganckie z męskich strojów, czyli smokingi i fraki, z założenia powinny być czarne. Zatem – czerń jest tożsama z najwyższą elegancją.

Ze względu na dwa różne oblicza opisywanego koloru – należy zwrócić uwagę, przy jakiej okazji na niego się decydujemy. Sytuacja wieczorowa, duża impreza, na dodatek rocznicowa, jest idealnym miejscem do prezentacji czarnych kreacji.

Mała czarna pani Justyny jest jednak nieco inna od obrazu tej klasycznej, teoretycznie odpowiedniej – teoretycznie podkreślę – na każdą okoliczność. Tutaj mamy wydanie, które łączy w sobie nowoczesność i tradycję, spinając je razem w całość. Klasyczny jest kolor, natomiast forma i błysk – ani trochę.

Sukienka piękna, choć długość wymagająca sporej odwagi. Można dyskutować, czy słuszna dla naszej bohaterki, w tej kwestii ocenę pozostawiam Czytelnikom.

Srebrne dodatki poprawne i ładne, choć biorąc pod uwagę trendy, bardziej kuszące byłyby złote.

Moja ocena za ogólne wrażenie: 4

Publikacja: Śląsk Plus z dn. 28.10.2016 oraz Dziennik Zachodni z dn. 29.10.2016.

biznes , Dziennik Zachodni , kolory , ocena stylizacji , Śląsk Plus , styl , wydarzenia
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa