Jak cię widzą, tak cię piszą… Agata Duda

grudzień 5, 2016

Ostatnio Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda przyjechała na spotkanie z rybnickimi gimnazjalistami. Oceniam stylizację z tamtego wydarzenia.

agata-dudaPierwsza Dama, trzeba jej to oddać, dobrze wywiązuje się ze swojej reprezentacyjnej funkcji. Nie bez przyczyny porównywana jest do Claire Underwood, głównej bohaterki serialu „House of Cards”. Obydwie mają słabość do idealnie skrojonych żakietów i marynarek. Zwykle wszystko dopięte na ostatni guzik. Oczywiście Pani Prezydentowej zdarzają się też wpadki, ale są one na tyle niewielkie, że w obliczu całości – szybko o nich zapominamy.

Zazwyczaj dobór kolorów naszej bohaterki jest bardziej odważny niż czarno-szary zestaw ze spotkania z gimnazjalistami. Mocniejsze kolory służą urodzie naszej Pierwszej Damy, a nawet stały się jej znakiem rozpoznawczym. Szkoda z tego rezygnować. Wizerunek Pani Prezydentowej kojarzy mi się ze świeżością i swego rodzaju blaskiem, tutaj go brakuje.

Nie jestem pewna na 100%, ale mam podejrzenia, że Pani Prezydentowa jest sylwetką I. Charakteryzuje ją podobna rozpiętość ramion i bioder, wcięta talia (choć niewyraźnienie zaznaczona, jednak obecna) oraz wysoki wzrost. Bycie wysoką i szczupłą to cenne atuty, ale okazuje się, że i te sylwetki mają swoje „problemy”. Podstawowy z nich – większość rękawów i nogawek rzeczy dostępnych w sklepach jest za krótka.

Receptą na dobry wygląd sylwetek I-kształtnych jest tworzenie poprzecznych podziałów sylwetki poprzez łączenie kontrastowych elementów garderoby i podkreślanie czy też nadawanie jej – w zależności od stopnia szczupłości – kobiecych kształtów. Bardzo korzystne jest ubieranie na tzw. cebulkę – tak, by poszczególne warstwy były widoczne i różne od siebie kolorem lub fakturą materiału. Warto też koncentrować uwagę innych na środkowych partiach ciała – zapięciami, guzikami lub długimi wisiorami kończącymi się na wysokości talii.

Kod ubioru, który obowiązuje Pierwszą Damę jest bardzo klasyczny i skromny. Nie ma tu miejsca na nonszalancję i długie wisiory, dlatego znalezienie złotego środka – pomiędzy tym, co się powinno ze względu na rolę, a tym, co pasuje do sylwetki może nie być proste. Jednak realne, co widać w przypadku pani Agaty Dudy.

Moja ocena: 4 (Ocena obniżona za brak koloru.)

Publikacja: Śląsk Plus z dn. 4.11.2016 oraz Dziennik Zachodni z dn. 5.11.2016.

dress code , Dziennik Zachodni , kolory , ocena stylizacji , polityka , Śląsk Plus , styl , typy sylwetek
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa