Jak cię widzą, tak cię piszą… Jessica Mercedes

grudzień 13, 2017
 

Na KTW Fashion Week jednym z gości specjalnych była znana polska blogerka modowa Jessica Mercedes.
 
Może ja się na modzie nie znam… Może powinnam więcej czytać, oglądać, podpatrywać… Może powinnam.
 
Znaną blogerką modową nie jestem, a jedynie stylistką. Obca jest mi myśl, według której miałabym ubierać się tak, by było kontrowersyjnie nade wszystko. I jeszcze namawiać do tego innych. Bardziej liczą się dla mnie walory estetyczne. Oczywiście nie mówimy tutaj o kreacjach scenicznych albo wielkich postaciach, bo w ich przypadku strój i sposób noszenia to swego rodzaju performance. Mnie chodzi o modę dla nas – taką, którą można „przetłumaczyć” na język ulicy.
 
Obce jest mi także podążanie za trendami za wszelką ceną. Bo nie ma to nic wspólnego z własnym, zwykle wypracowanym na przestrzeni czasu, stylem.
 
Moda jest po to, by się nią bawić. I owszem. Chyba jednak czasem warto postawić pewne granice. Albo odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcę wyglądać dobrze, czy dziwnie. Jeśli to drugie, to przepraszam, wtedy oceniam stylizację naszej bohaterki na 5. Ale!
 
Dla mnie Jessica Mercedes ze zdjęcia to klasyczny przykład „ofiary mody”. O każdym, prawe każdym, z elementów ocenianej stylizacji można powiedzieć, że jest modny. Przeskalowana kurtka, szerokie spodnie, duża torba, sportowe buty… Jednak wszystko razem tutaj wygląda kuriozalnie. Rzadko kopiowanie mody 1:1 wychodzi na dobre. Patrząc na naszą bohaterkę mam wrażenie, że przeniosłam się w czasie. O kilkanaście albo nawet -dziesiąt lat wstecz. 
 
Prezentowana na wybiegach tendencja do nad wyraz za dużych ubrań może być fajna i ciekawie wykorzystana. Wystarczyło: podwinąć rękawy kurtki, zestawić ją z mocno dopasowanym dołem, dorzucić szpilki i byłoby dobrze. Modnie, ale też proporcjonalnie. Czy z wyczuciem?… to zależy. Jak zawsze!
 
Tym razem liczę na to, że sami Państwo ocenicie stylizację bezbłędnie. Moja podpowiedź zbędna. Komentarz powyżej.
 
 Publikacja: Śląsk Plus z dn 1.12.2017 oraz Dziennik Zachodni z dn 2.12.2017 r.
celebryci , Dziennik Zachodni , ocena stylizacji , Śląsk Plus , styl , wydarzenia
Share: / / /

2 thoughts on “Jak cię widzą, tak cię piszą… Jessica Mercedes

  1. Kasia pisze:

    Rok 1996. Pani Grażynka podczas wycieczki do Krakowa, w tle widzimy mury Barbakanu. Na oryginalnym zdjęciu widnieje jeszcze jej małżonek, Pan Janusz (ktory tu nie wiem czemu został wycięty), a pamiętam jak dziś, że tam był, bo wciąż mam przed oczyma jego niezobowiązującą stylizację na dresa- kurtka ortalionowa, spodnie z lampasami i białe adidasy.

    1. admin pisze:

      Świetny komentarz. 😉 Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa