Jak cię widzą, tak cię piszą… Maciej Orłoś

luty 27, 2018

Dziś oceniam stylizację dziennikarza i prezentera Macieja Orłosia, który tak prezentował się w czasie konferencji 4 Design Days odbywającej się w Katowicach.

Zestaw jest elegancki, ale tylko poprawny. Poprawność wizerunkowa dla stylistki to trochę za mało. I nie chodzi mi o to, by być przerysowanym, by robić wszystko, aby wyróżniać się z tłumu. Nie każdy ma taką potrzebę, osobowość czy charakter. Nie chodzi mi o to, byśmy wyglądali na przebranych. Bardziej zależy mi na dbałości o szczegóły.
 
Dlaczego jest poprawnie?
 
Pan Maciej ma dobrze dobrane kolory, zarówno do swojej urody, jak i okazji. Niebieskości to zawsze bezpieczny wybór dla panów. Błękitna koszula jest mniej formalna od białej. Granat jest niezwykle twarzowy, budujący wizerunek osoby profesjonalnej i idealny na dzień. Im ciemniejszy garnitur, tym bardziej jest on wieczorowy. 
 
Marynarka nie jest za duża, a to jeden z najczęściej popełnianych przez mężczyzn błędów. Mam bardziej wrażenie, że w tym przypadku jest przymała, ale może to kwestia niefortunnego ujęcia…
 
Brązowe buty do granatów to połączenie idealne. Prawie zawsze.
 
Dlaczego oceniam zestaw TYLKO poprawnie?
 
Bo pierwsze wrażanie jest dobre, ale kiedy przypatruję się panu Maciejowi bliżej… czegoś mi tu brakuje. Dbałości o szczegóły.
 
Nie widać mankietów koszuli spod rękawów marynarki, więc wnioskuję, że są one za długie.
 
Brak akcentów kolorystycznych. W przypadku mężczyzn, którzy rezygnują z krawatu, polecam poszetki, czyli chusteczki do piersiowej kieszonki. Drobiazg, który zmienia obraz całości.
 
Innym kolorowym akcentem mógł być mały pin, który ostatnio staje się coraz modniejszy. Ozdabiamy nim butonierki, czyli dziurki w lewej klapie marynarki.
 
Spodnie są nieco za długie.
 
Buty mają jasny odcień i przez to mocno kontrastują z garniturem. Stylizacja jest elegancka, więc żeby taka pozostała w całości, lepiej sprawdziłyby się buty w czekoladowym brązie.
 
Pasek spodni jest czarny. W męskiej elegancji liczy się konsekwencja. Buty i pasek powinny być tego samego koloru.
 
Moja ocena: 3, bo jest tylko dostatecznie dobrze.
 
Publikacja: Śląsk Plus z dn 23.02.2018 oraz Dziennik Zachodni z dn 24.02.2018.
dress code , Dziennik Zachodni , kolory , ocena stylizacji , okulary , Śląsk Plus , styl , wizerunek po męsku
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa