Jak cię widzą, tak cię piszą… Małgorzata Rozenek

maj 8, 2017

Małgorzata Rozenek odwiedziła ostatnio bytomskie centrum handlowe Plejada. Było to przy okazji finału akcji Otwarta Szafa. 

Kolor to pierwsza rzecz, na którą zwracamy uwagę przy kontakcie w drugim człowiekiem. Myślę, że mogę się pokusić o stwierdzenie, że jest on najsilniejszym elementem w wymowie naszego stroju. Mniej lub bardziej świadomie używamy takich kolorów, które wyrażają nasze nastroje i stan ducha, ale także eksponują nasze cechy charakteru.

Żółty jest teraz wszechobecny na salonach. Jest on kolorem wyjątkowo mocno stymulującym emocje. Wzmacnia pewność siebie i wiarę we własne możliwości. Kojarzony z optymizmem, życzliwością i twórczością. Ma też właściwości odmładzające. Same zalety.

Czy jednak często decydujemy się na wykorzystanie żółcieni w wizerunku? Niekoniecznie. Do pracy – prawie nigdy. Zdarzają się jednak wyjątki… Przykładem jest stylizacja Premier Szydło podczas spotkania na poziomie europejskim. Jej żółty zestaw wywołał sporo dyskusji. Wizerunek aktywnej zawodowo kobiety, szczególnie zajmującej się polityką, nie może zostać zdominowany przez ubiór. Inaczej słowa, kompetencje, umiejętości i działania tracą na swoim znaczeniu. Nie warto wyróżniać się za wszelką cenę.

Żółta stylizacja Małgorzaty Rozenek to także zestaw do pracy. Trudno jednak nie zauważyć różnicy w rangach tych dwóch wydarzeń. Nasza dzisiejsza bohaterka i jej wygląd to zupełnie inna historia niż wizerunek polityka czy biznesmena. Na scenie akurat wyróżniać się trzeba.

A co do samej pani Małgosi… Ogólnie robi na mnie pozytywne wrażenie, choć idealnie nie jest. Stylizacja jest wyrazem podążania za trendami. Ciekawie jest obserwować kogoś, kto jest na bieżąco. Modne elementy to:
– żółty kolor,
– przeskalowana marynarka,
– dwurzędowe zapięcie,
– kuloty.
Poodba mi się ciekawe połączenie t-shitu z wyrazistym, graficznym wzorem z eleganckim zestawem garniturowym. Jest niebanalnie.
Całość jednak wygląda nieco topornie i ciężko. Zdecydowanie za duża marynraka. Bluzka pod szyję. Szerokie spódnico-spodnie. Rozpuszczone włosy… Brakuje mi powietrza w tej stylizacji.

Moja ocena: 3+ (Wielki plus za eksperymetowanie i bawienie się modą.)

Publikacja: Śląsk Plus z dn. 14.04.2017 oraz Dziennik Zachodni z dn. 15.04. 2017.

celebryci , Dziennik Zachodni , kolory , ocena stylizacji , polityka , Śląsk Plus , styl
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa