Jak cię widzą, tak cię piszą… Urszula Bauer

styczeń 10, 2017

09.11.2016 KATOWICE DOBRA SZKOLA  WOJEWODA SLASKI  JAROSLAW WIECZOREK I KURATOR  OSWIATY URSZULA BAUER LUCYNA NENOW /DZIENNIK ZACHODNI/ POLSKA PRESS *** Local Caption *** WOJEWODA SLASKI  JAROSLAW WIECZOREK I KURATOR  OSWIATY URSZULA BAUER

Dawno już nie oceniałam stroju profesjonalnego, biznesowego, swego rodzaju uniformu do pracy. Moja dzisiejsza bohaterka daje mi ku temu okazję.

Oto Urszula Bauer, śląska kurator oświaty, która tak ubrana występowała na konferencji przedstawiającej założenia reformy oświaty.

Podoba mi się, że Pani Kurator zrezygnowała z garsonki tudzież garnituru na rzecz marynarki i spódnicy w dwóch różnych kolorach. Jest nieco mniej oficjalnie.

Warto też nadmienić, że kontrastowy kolorystycznie zestaw góra-dół to dobry zabieg, który służy poprawie proporcji sylwetki. Gdzie kolor jaśniejszy, żywszy i odważniejszy, tam koncentrujemy uwagę innych. Rzeczy stonowane i ciemniejsze optycznie pomniejszają i odwracają uwagę. Z tego wynika jasno, że zestaw kolorystyczny naszej bohaterki jest idealny dla sylwetek A-ksztłatnych. Natomiast unikać go powinny panie o proporcjach litery Y. W ich przypadku wszystkie kolorowe akcenty powinny pojawiać się u dołu, by podkreślać długie i szczupłe nogi.

Błękit marynarki ładnie komponuje się z urodą pani Urszuli, szczególnie z kolorem jej włosów.

Brawa za długości – wszelakie. I rękaw, i marynarka, i spódnica kończą się w idealnych dla sylwetki miejscach. Podkreślają kobiecość i ładnie budują proporcje.

Nie mam jedynie przekonania do bluzki, która wydaje mi się zbyt szara i za mało kontrastowa do całości. Poza tym dekolt jest zbyt wysoki i przez to skracający optycznie szyję.

Nie jestem też fanką noszenia zestawów biżuterii. Szczególnie, kiedy poszczególne elementy występują obok siebie – np. kolczyki i wisiorek, jak tutaj. Poza tym, przy tak zabudowanej bluzce i dodatkowych ozdobach w postaci marszczeń czy szczypanek, nie widzę uzasadnienia do dodawania kolejnej. W tym przypadku biżuteria zamiast zdobić – przeszkadza.

Moja ocena: 4 (Gdyby nie kolor marynarki, dałabym 3. Doceniam jednak korzystanie z odważniejszych barw nawet w zawodzie, w którym obowiązują ścisłe zasady kodu ubioru.)

Publikacja: Śląsk Plus z dn. 25.11.2016 oraz Dziennik Zachodni z dn. 26.11.2016.

biznes , dress code , Dziennik Zachodni , kolory , ocena stylizacji , polityka , Śląsk Plus , typy sylwetek
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa