Jak cię widzą, tak cię piszą… Urszula

październik 9, 2017

Tak prezentowała się Urszula w trakcie festiwalu muzyki tanecznej – disco w Stężycy.

Przy tej okazji kilka słów o bieli…

Podobno Eskimosi wyróżniają kilkadziesiąt odcieni koloru białego – każdy z nich ma w ich języku własną nazwę. W istocie, coś w tym jest – biel ma w sobie wiele niuansów i nieoczywistości. Wydawałoby się – zawsze neutralny, kolor tła, pasujący do wszystkiego. Czy jednak w kontekście wizerunku również?

Choć wydawałoby się, że to niemożliwe – z bielą ławo przesadzić. To kolor, który dodaje blasku, ale i kłuje w oczy. Czym innym jest biała sukienka podkreślająca piękną letnią opaleniznę, czym innym natomiast są damskie białe kozaki czy w przypadku panów białe skarpetki do ciemnych spodni – tutaj nietrudno o przerysowanie.
Warto wszystko to wziąć pod uwagę, pamiętając, żeby to, co mamy na sobie, było ubraniem, a nie przebraniem.

Biel w ubiorze ma różne oblicza. Z jednej strony jest wyrazem odświętności i klasy, ale z drugiej – budzi dystans. Nie tylko nawiązuje do czystości i niewinności, ale także do śmierci. Na przykład w kulturze Wschodu biel jest wyrazem żałoby. Zresztą, u nas biała dama również ma bardzo jednoznaczne skojarzenia i nie są one zbyt pozytywne, raczej straszą.

I jeszcze jedno. Mówi się, że biały pogrubia. Duża przewaga koloru jasnego powoduje, że biała plama wydaje się być większa niż czarna o dokładnie tych samych rozmiarach. Złudzenie optyczne. Osobom, którym zależy na wysmuklaniu i wyszczuplaniu, nie polecam tzw. „white total look”, czyli ubierania się od stóp do głów jedynie w białe elementy garderoby. Nawet jeśli jest to jeden z ostatnich trendów – nie dla każdego.

A co do Uruszuli…

Na scenie pojawiła się w długiej, białej, delikatnej sukience, na którą narzuciła krótką, czarną, skórzaną kurteczkę. Z pozoru łączenie powabnego dołu z surową skórą może wydawać się ryzykowne, ale niektórym udaje się taki zestaw ciekawie okiełznać. Ostatnio to bardzo modne. Zatem piosenkarka miała dobry pomysł, szkoda, że gorzej z realizacją. Wszystkiego jest jakby za dużo. Może to kwestia niefortunnego ujęcia… Oby!

Moja ocena: 3

Publikacja: Śląsk Plus z dn. 8.09. 2017 oraz Dziennik Zachodni z dn. 9.09.2017.

celebryci , Dziennik Zachodni , kolory , ocena stylizacji , Śląsk Plus , styl , wydarzenia
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa