Jak Cię widzą, tak Cię piszą…

maj 16, 2012
maj 16, 2012

Jak Cię widzą, tak Cię piszą…

Oto Pani Bożena Czekańska-Mirek, doktor socjologii, która pracuje m.in. na Uniwersytecie Śląskim. Moje pierwsze wrażenia? Ładne kolory i dobre proporcje. Gustownie i stylowo.

Bożena Czekańska-Mirek
Największą uwagę w prezentowanym zestawie ubraniowym przykuwa żakiet. Ciekawe rozwiązanie kolorystyczne. A jednak DA SIĘ uniknąć ulubionych przez większość szarości i czerni… Malinowy kolor w łagodnym, stonowanym odcieniu nie zdominował wizerunku. Bo czasem bywa tak… że najpierw zauważamy kolor, a potem daleko, daleko w tyle osobę, która go na siebie założyła. Na szczęście, Pani Bożena w tym zakresie odniosła wielki sukces.
Nie mam zastrzeżeń do fasonu marynarki. Idealnie dopasowana, dobre długości. Choć byłoby to lepiej widać, gdyby Pani Bożena została „uchwycona” na zdjęciu w bardziej fortunnej pozie.
Bluzka… niby oczywista, biała, a jednak zwraca uwagę na swoją niebanalność. Przede wszystkim nie jest typową koszulą z kołnierzykiem. Nie, żebym miała coś przeciwko takowym – wszystko jest kwestią tego,  co z czym zestawimy albo też jak to nosimy… W przypadku Pani Bożeny istotna jest jej długa szyja, która nie wymaga optycznie wydłużających dekoltów, dlatego wykorzystany zabieg wydaje się być idealnym.
Czarne, wąskie rurki podkreślają szczupłe i długie nogi.
Buty są ciut za „ciężkie” i bez polotu, jednak biorąc pod uwagę całość – wybaczam w ocenie ogólnej.
Pani Bożena nie zdecydowała się na żadne dodatki. Choć jestem wyznawcą teorii, że to one stanowią o finezji kobiety – podoba mi się ten minimalizm. I bynajmniej nie powiem o tej stylizacji, że jest nudna. Wręcz przeciwnie. Kolor marynarki, ciekawy dekolt bluzki i modne spodnie świadczą o wyczuciu w kwestii stylu. Gratuluję.
Mam tylko małą uwagę dotyczącą koloru włosów. Za żółto… To nie jest, niestety, blond…
Moja ocena:  5
Publikacja: Dziennik Zachodni dn. 21.01.2012
dress code , kolory , ocena stylizacji , styl
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa