Jak Cię widzą, tak Cię piszą… Krzysztof Pieczyński

październik 1, 2013
październik 1, 2013

Jak Cię widzą, tak Cię piszą… Krzysztof Pieczyński

Krzysztof Pieczyński – pracownik Biura Pełnomocnika Miasta Katowice ds. Sportu, kiedyś kandydat na radnego, zapalony piłkarz – pojawił się na otwarciu klubokawiarni Strefa Centralna w Katowicach w takiej oto stylizacji.

Krzysztof Pieczyński
Zaprezentowany zestaw ubraniowy jest przykładem szalenie modnego obecnie stylu. Mam na myśli sportową elegancję. Nawet jeśli podstawą zestawu są jeansy, nikt nie ośmieli się zarzucić Panu Krzysztofowi, że elegancki nie jest.
 
Szyku naszemu dzisiejszemu bohaterowi nadaje aksamitna marynarka. Zwracam Państwa uwagę na jej dopasowanie do kształtu sylwetki. Leży świetnie, ale… No właśnie, jest pewne ale. Mankamentem marynarki są delikatnie za krótkie rękawy. Gdyby Pan Krzysztof zadbał o to, by mankiety koszuli odpowiednio wyglądały spod nich – zostałoby to zamaskowane. Niestety, wszystko wskazuje na to, że i rękawy koszuli są nieodpowiedniej długości.
 
Zdaję sobie sprawę z tego, że czasem trudno w sklepach znaleźć rzeczy idealne dla nas. Czy to w kolorze, czy fasonie, rozmiarze… w szczególe. Zrozumiałe to, bo każdy jest inny, a ubrania szyte według konkretnego wzorca. Osobiście nie lubię kompromisów i nie spocznę, póki nie jest idealnie. Dlatego też zachęcam wszystkich, którzy nie odnajdują się wśród gąszczu rzeczy gotowych, na wizytę u krawca czy projektanta, który zadba o to, by rzeczy wychodzące spod jego maszyny i dłoni były perfekcyjne. Na miarę, co w kontekście mojej dzisiejszej oceny nabiera szczególnego znaczenia.
 
Jeszcze słówko na temat kołnierza wspomnianej wyżej marynarki. Jego szalowy kształt kojarzony jest głównie z marynarką smokingową. I słusznie. Tym bardziej dlatego oceniana przeze mnie marynarka nosi znamiona niewymuszonej elegancji. Dodatkowa moja uwaga, kołnierze typu szalowego zawsze optycznie wydłużają i wysmuklają
sylwetkę. Mam tylko wątpliwości, czy Pan Krzysztof tego potrzebuje…
 
Generalnie, dzisiejszą stylizację zaliczam do umiarkowanie udanych. Szkoda, że praktycznie wszystko, co Pan Krzysztof ma na sobie wysmukla i wyszczupla jego sylwetkę – nawet kształt butów, a sam przecież jest wystarczająco wysoki i szczupły.
 
Moja ocena: 3

Publikacja: Dziennik Zachodni dn. 21.09.2013

P.S.
W nawiązaniu do męskiej stylizacji – jestem dziś dostępna w salonie STRELLSON w katowickiej Silesii. Zapraszam na konsultacje w godzinach 14.00 – 21.00.
dress code , Dziennik Zachodni , ocena stylizacji , polityka , Spell Your Shape , sport , styl , typy sylwetek , wizerunek po męsku
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa