Jak cię widzą, tak cię piszą… Małgorzata Kożuchowska

lipiec 4, 2016

Kolejny już raz oceniam stylizację Małgorzaty Kożuchowskiej. Tym razem przyglądam się temu, jak prezentowała się jako gość festiwalu Dwa Teatry w Sopocie. 

Małgorzata Kożuchowska

Pani Małgorzata znana jest z tego, że wie, co w modowej trawie piszczy, a oceniany zestaw jest tego potwierdzeniem. Ja jednak cenię jej styl nie tylko za gustowność, ale także za dopasowanie strojów do okazji.

Obecnie szalenie modne są nawiązania do klimatu lat 70. I taka właśnie jest oceniana dziś przeze mnie stylizacja – trochę retro. Kolorowa, wzorzysta bluzka z ciekawym wiązaniem pod szyją, lekko rozkloszowane dżinsy-dzowny i sandały na obcasie. Charakterystyczne, bo masywne, choć w delikatnym kolorze i ze „złamanym” zausznikiem okulary przeciwsłoneczne są doskonałym uzupełnieniem całości.

Temat okularów chroniących nasze oczy przed słońcem jest wyjątkowo na czasie, dlatego pozwolę sobie na dodanie od siebie kilku wskazówek, które mogą stać się pomocne przy ich doborze.

Najistotniejsze jest, żeby dobierać kształt oprawek do kształtu twarzy. Najlepiej kierować się zasadą kontrastu:
1. Do miękkich, konturowych kształtów twarzy dobieramy zdecydowane, kanciaste oprawki.
2. Twarze prostokątne i kwadratowe, z mocno zarysowaną żuchwą, złagodzimy okularami o łagodnych, zaokrąglonych kształtach – zwłaszcza w dolnej ich części/
3. Przy twarzach trójkątnych, charakteryzujących się szerokim czołem, wystrzegamy się prostej górnej linii oprawek – wybieramy te o załamanej linii, np. kocie oczy.
Ponadto, kiedy ktoś mnie pyta, jak dobrze wyglądać w okularach zawsze mam tę samą odpowiedź – dużo się uśmiechać.

.

Moja ocena: 6 (Za całokształt: smak, znajomoć mody i siebie – swoich kolorów, sylwetki – oraz idealne dopasowanie strojów do sytuacji.)

Publikacja: Śląsk Plus z dn. 17.06.2016 oraz Dziennik Zachodni z dn. 18.06.2016

Dziennik Zachodni , ocena stylizacji , okulary , Śląsk Plus , styl
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa