Jej życie ze stylistką

luty 4, 2015
luty 4, 2015

Jej życie ze stylistką

Jak obiecałam Wam ja, a wcześniej ona mnie – od czasu do czasu będę publikować Idowe spojrzenie na synergiczny świat. Ida, dla niewtajemniczonych, to moja asystentka.

Na ekwipunek asystentki z prawdziwego zdarzenia składają się:
a. telefon,
b. zdecydowane spojrzenie zza zdecydowanych oprawek,
c. terminarz.
Punkt a.
Trudny temat. Telefony są dwa. Mój prywatny, na który nie dzwoni nikt, bo wszyscy dzwonią na firmowy. Firmowy, który przyrósł do Stylistki do tego stopnia, że kiedy czasem go odbiorę, dzwoniący od razu przepraszają za pomyłkę, mimo że na przywitanie deklamuję nazwę firmy uzbrojona w dykcję godną Jerzego Treli.
Punkt b.
Przy wadzie wzroku -5 dioptrii spojrzenie zza szkieł niestety nie jest zdecydowane. W ogóle jakie spojrzenie? Widać tylko dwie malutkie zielone kropeczki gdzieś na końcu tunelu.
Natomiast moje oprawki są zdecydowanie oryginalne. Po pierwszym spotkaniu ze Stylistką, kiedy zasugerowała mi wrzucenie wszystkich czarnych elementów ubioru do wielkiego kotła na rozstajach dróg i sporządzenie z nich eliksiru postarzającego, pozbyłam się swoich zdecydowanych czarnych oprawek za pomocą brązowego sprayu do metalu za 3,99 i taśmy malarskiej, którą precyzyjnie okleiłam szkła. Przed użyciem sprayu byłam pewna, że precyzyjnie…
Punkt c.
U schyłku starego roku bardzo wnikliwie oglądałam terminarze w księgarni.
W końcu wybrałam: mały – żeby zmieścił się do torebki – i różowy. Najróżowszy! W soczystym barbiowym odcieniu rzucającym krwawy poblask na okoliczne kamienice i wołającym „znajdziesz mnie NAWET NA SWOIM BIURKU”.
Okazał się:
– Za mały do torebki, w której przepada bez wieści na długie godziny i nie odbiera ode mnie nawet poczty głosowej.
– Za mały jak na potrzeby asystentki, która ma w naturze sporządzanie szczegółowych notatek, czynienie rozbuchanych uwag i wpisów pod datą na chybił-trafił, bo tak się akurat otworzyło, kiedy rozmawiała przez telefon.
– Za różowy.

 

A tak asystentka widzi swój terminarz po zdjęciu zdecydowanie oryginalnych oprawek:

foto z internetu, http://www.garnek.pl/joju99/23198271/dzisiaj-rozowe-okulary-i-tak

c.d.n.

życie ze stylistką
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa