Jak widzą, tak cię piszą… Sebastian Fabijański

maj 15, 2017

Aktor Sebastian Fabijański w takiej oto stylizacji zaprezentował się na premierze filmu „Gwiazdy” z Zabrzu.

Lubię mówić, że materiał to początek stylu. Dlatego konieczna jest choćby podstawowa wiedza, co jest co i jakie ma właściwości. Ważne jest świadome czytanie metek.

Nie ma dobrych i złych materiałów, możemy je tylko nieodpowiednio dobrać do potrzeb.

Materiały dzielimy na wiele różnych kategorii, ale najbardziej ogólny podział wynika ze sposobu pozyskiwania – dzianie lub tkanie.

Tkanina to połączenie dwóch prostopadłych względem siebie nitek. Jest mniej elastyczna od dzianiny, ale przez to też bardziej elegancka. Z tkanin szyte są klasyczne koszule, marynarki, jeansy, płaszcze.

Dzinina powstaje z jednej nitki uformowanej w oczka, które połączone ze sobą tworzę prostopadłe rzędy. Dzianinowe są swetry, rękawiczki, skarpetki, ale też dresy i T-shirty. Dzianiny są komfortowe w użytkowaniu, bo bardzo rozciągliwe.

Większość elementów garderoby może być wykonana zarówno z tkaniny, jak i z dzianiny. Wyjątek stanowią swetry (zawsze z dzianiny) i jeansy (zawsze z tkaniny). W wielkim uproszczeniu tkaniny są trwalsze, nie wyciągają się, ale też są sztywniejsze. Dzianiny są sprężyste, łatwiej się rozciągają, przez co są miękkie i milsze w użytkowaniu. Dzianiny są bardziej opinające, a tkaniny – dopasowane.

Dlaczego dziś aż tyle uwagi poświęcam materiałom?

Biało-czarny zestaw kolorów sugeruje elegancję. Marynarka to także elegancki element garderoby. Jednak chyba nikt nie ma wątpliwości, że stylizacja ma charakter sportowy. A wszystko za sprawą niezobowiązujących materiałów, z których odszyte zostały marynarka, spodnie i koszulka.

Warto zwrócić uwagę na odpowiednie rozmiary. Marynarka ładnie rysuje linię ramion, a jej odpowiednia długość razem ze spodniami podkreśla proporcjonalność i smukłość sylwetki.

Podwinięte rękawy i cięższe buty, biżuteria oraz bandana (choć nieklasyczna ze względu na fakt, że bez charakterystycznych wzorów), a także fryzura są oznaką dbałości o styl, ale pełnego luzu i nonszalancji z dużą dawką męskości.

Moja ocena: 5

Publikacja: Śląsk Plus z dn. 5.05. 2017 oraz Dziennik Zachodni z dn. 6.05.2017.

celebryci , Dziennik Zachodni , kolory , ocena stylizacji , Śląsk Plus , styl , wizerunek po męsku
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa