Jak cię widzą, tak cię piszą… Kasia Smutniak

luty 11, 2017

Podobnie jak ostatnio przyglądam się dziś stylizacji zaprezentowanej na gali Europejskich Nagród Filmowych we Wrocławiu. Tym razem pod moją lupą modelka Kasia Smutniak.

Mówi się, że ładnemu we wszystkim ładnie. Ciekawa jestem, czy Państwo zgadzacie się z tym twierdzeniem…

Będąc stylistką dużo czasu w swojej pracy poświęcam na idealne dopasowanie. Przeprowadzam skrupulatne analizy kolorystyczne oraz dokonuję szczegółowych pomiarów budowy ciała. Wszystko to, by znaleźć odpowiednią dla osoby kompozycję kolorów i fasonów. Oczywiście na styl każdego z nas składa się jeszcze wiele innych czynników, ale dziś chciałabym skupić się tylko na tych dwóch, wspomnianych wyżej, aspektach naszego wyglądu.

Analiza kolorystyczna opiera się na teorii harmonii barw. Nasza psychika akceptuje wszystko, co zbudowane jest na jej zasadzie. Dlatego tak ważne jest harmonijne połączenie kolorów naszej urody oraz tych, które zdecydujemy się wykorzystać w naszym wizerunku. Istotą jest ich zgodność pozwalająca osiągnąć przyjemną kolorystyczną całość.

Dobrze dobrany kolor rozświetla twarz, tuszuje przebarwienia i niedoskonałości cery, a spojrzeniu nadaje charakteru. Źle dobrany kolor podkreśla dysonans pomiędzy osobą a jej ubiorem, powoduje, że wyglądamy nijako lub nawet na osoby zmęczone czy chore. Kolor ma w sobie niezwykłą moc.

Kolejnym krokiem do sukcesu jest określenie typu sylwetki. W ubieraniu się chodzi o to, by fasonami optycznie dodawać i odejmować w celu uzyskania równowagi proporcji, a w konsekwencji zbliżenia się do wymarzonego kształtu X – kształtu o podobnych proporcjach ramiona-biodra z wyraźnie zaznaczoną talią.

W przypadku naszej dzisiejszej bohaterki ani kolor, ani fason nie są szczęśliwie trafione. Przepiękna pani Kasia jakby zgasła pod nijakością beżu i workowego fasonu, który spłaszczył biust i „zabrał” talię. Sam fakt, że sukienka pochodzi z domu mody Valentino to za mało, żeby było dobrze. Gdyby chociaż makijaż nadał więcej świeżości, a jakieś dodatki ożywiły całość… Może wtedy kreacja by się obroniła. Może…

Moja ocena: 3

Publikacja: Śląsk Plus z dn. 30.12.2016 oraz Dziennik Zachodni z dn. 31.12.2016.

celebryci , Dziennik Zachodni , kolory , ocena stylizacji , Śląsk Plus , Spell Your Shape , styl , typy sylwetek , wydarzenia
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Archiwa