Jak cię widzą, tak cię piszą… Agnieszka Kostempska

grudzień 18, 2017

Oto Agnieszka Kostempska, wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Będzini, w czasie Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach.
Pani Agnieszka cała w gołębich szarościach… 
 
Szary to wyjątkowy kolor o wyjątkowych cechach. Nie jest synonimem nudy czy braku wyrazu, a bardziej – neutralności. Szary oznacza równowagę wewnętrzną, bez potrzeby manifestowania i epatowania swoimi uczuciami i przekonaniami.
 
„Szara eminencja” to stereotyp. Owszem, łatwiej schować się za szarościami niż za jakimkolwiek innym kolorem, ale warto pamiętać o drugiej stronie medalu. Ubrani w szarości, jesteśmy postrzegani jako osoby profesjonalne, eleganckie i inteligentne. Takie przymioty, jak skromność i nienachalność zawsze są w cenie.
 
Jako stylistka, kolorystka, nie mogę nie wspomnieć o tym, jaką wagę ma dobór odpowiedniej tonacji do typu urody. Jak w przypadku każdego koloru: znaczenie mają temperatura i nasycenie. Szary z natury jest chłodny, ale nie oznacza to, że osoby o ciepłym typie urody, np. z rudymi włosami i zielonymi oczami, nie mogą korzystać z szarości. Wręcz przeciwnie. Każdy kolor pasuje do każdego, pytanie tylko – który odcień. Najprościej ujmując, gama szarej barwy jest chłodna lub ciepła w zależności od domieszki brązu. Szarości ze szczyptą niebieskości są bardzo zimne, ale z odrobiną koloru brązowego – zdecydowanie cieplejsze.
 
Panią Agnieszkę kojarzę z mediów głównie w chłodnych beżach, ale jej odsłona w gołębich szarościach jest również miła dla oka. Jak zwykle wszystko dopasowane i podkreślające zgrabną, szczupłą sylwetkę. 

 Ładne granatowe szpilki z odkrytymi piętami. Często bywam pytana o takowe – czy są zgodne z profesjonalnym kodem ubioru. I owszem, są. W przeciwieństwie do butów z odkrytymi palcami. 
 
Moje jedyne zastrzeżenia budzi makijaż. Mam wrażenie, że jest nieco za ciemny i intensywny do całości. 
 
Moja ocena: 5 z minusem za makijaż.

 
Publikacja: Śląsk Plus z dn. 17.11.2017  oraz Dziennik Zachodni z dn. 18.11.2017.
biznes , dress code , Dziennik Zachodni , kolory , ocena stylizacji , polityka , Śląsk Plus , styl
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa