Jak cię widzą, tak cię piszą… Karolina Szymczak

czerwca 2, 2017

Aktorka Karolina Szymczak to odtwórczyni głównej roli kobiecej w filmie „Gwiazdy”. Moim zadaniem jest ocenić jej stylizację z premierowego pokazu filmu, który odbył się w zabrzańskim Multikinie.

Kolor złamanej bieli podkreśla delikatną słowiańska urodę naszej bohaterki. Zaznaczam jednak, że delikatny nie znaczy bez wyrazu. Co widać na załączonym obrazku.

Romantyczna, koronkowa sukienka z dekoltem hiszpańskim to kwintesencja kobiecości. Nie bez powodu bluzki i sukienki z odsłoniętymi ramionami uwielbiały Audrey Hepburn oraz Brigitte Bardot. Jednak tą, która rozsławiła ów dekolt była żona Napoleona Eugenia, z pochodzenia Hiszpanka. Stąd też jego nazwa.

Dekolt hiszpański, inaczej nazywany carmen lub off-shoulder, przez wiele lat pozostawał zapomnianym, aż do teraz, kiedy przeżywa swój wielki renesans. Jest on bardzo seksowny, ale w nienachalny sposób, bo okrywa ciało ze smakiem. Kobiecy, dodający dziewczęcego uroku, eteryczny.

Należy jednak pamiętać, że dekolt off-shulder nie nadaje się dla każdej z nas. Mocno poszerza ramiona, więc w przypadku sylwetek typu Y spotęguje efekt masywnej góry. Paniom Y-kształtnym polecam wersje sukienek, bluzek czy swetrów z odsłoniętym tylko jednym ramieniem. Do noszenia dekoltu hiszpańskiego namawiam sylwetki A oraz X.

Wracając do ocenianej dziś stylizacji…

Dodatki skromne, ale godne okazji wieczorowej. Na szczególną uwagę zasługuje torebka w cielistym kolorze, ze złotym łańcuszkiem.

Słabo oceniam buty. W obliczu całości wyglądają ciężko i zbyt masywnie. Nawet jeśli koronka jest bardzo mięsista, wciąż uważam, że lepiej wyglądałyby delikatniejsze np. sandały albo czółenka w kolorze cielistym lub złotym.

Bardzo podoba mi się fryzura i makijaż pani Karoliny. Usta w kolorze wina sprawiły, że całość wydaje się być bardziej wieczorowa. Idealnie w kontekście premiery filmu.

Moja ocena: 5 (Zapominam o butach.)

Publikacja: Śląsk Plus z dn. 2.06.2017 oraz Dziennik Zachodni z dn. 3.06.2017.

celebryci , Dziennik Zachodni , kolory , ocena stylizacji , Śląsk Plus , Spell Your Shape , styl , typy sylwetek , wydarzenia
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Archiwa