Jak cię widzą, tak cię piszą… Margaret

czerwiec 10, 2018

Oto Margaret w czasie konferencji poprzedzającej Sopot SuperHit Festiwal w Telewizji Polsat.

Energetyzujące pomarańcze, soczyście różowe arbuzy i wściekle zielone limonki oszałamiają swoją energią.

Neonowych kolorów nie boją się kreatorzy mody. Nie boi się ich Margaret.

Odcienie fluo nie są łatwe w stylizowaniu. Przede wszystkim trzeba mieć odwagę, by je nosić. Ładnie podkreślają letnią opaleniznę. Nie nadają się jednak do pracy, gdzie mamy świecić kompetencjami.

Margaret jest „małą” kobietką, więc stawianie na mocne i dosadne kolory to jeden z lepszych wyborów. Drobne i niskie panie, choć o silnym charakterze, muszę bardziej zawalczyć o uwagę innych. Szarości i pastele nie pomogę być zauważoną, dlatego tym o filigranowych sylwetkach często powtarzam, że mocny kolor to as w rękawie. Warto go wykorzystać.

Z ciekawostek dodam – dla tych, którzy mają ochotę na eksperymentowanie z odcieniami fluo, że pasują one do wszystkich innych kolorów. Świetnie współgrają z bielą i czernią.

Odcień neonowy z wersją pastelową tego samego koloru złagodzi jego moc.

Zestaw z innym mocnym kolorem, jak w przypadku ocenianej przeze mnie stylizacji, to tzw. color blocking. Jego magia polega na tym, że łączymy ze sobą mocne barwy, które z pozoru do siebie nie pasują, a w efekcie otrzymujemy zestaw zaskakująco intrygujący i dobry. Stylizacje Margaret to swego rodzaju kreacja, nawet jeśli nie na scenę – to prawie sceniczna kreacja. W przypadku artystów jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Jednak samo eksperymentowanie z wizerunkiem jest wpisane w  styl życia i bycia.

Tym razem nie skrytykuję za szerokich rękawów, czy za długich nogawek. Według teorii i proporcji marynarka jest zdecydowanie za duża, ale to co? Takie przeskalowanie to też element zabawy strojem. Ważne jest, czy to działanie celowe, czy bardziej niewiedza, jak nosić rzeczy. Świadome łamanie zasad jest charakterystyczne dla awangardy, która chce być widoczna ponad wszystko. I do Margaret to pasuje. 

Moja ocena: 5

Publikacja: Śląsk Plus z dn. 25.05.2018 oraz Dziennik Zachodni z dn. 26.05.2018.

celebryci , Dziennik Zachodni , kolory , ocena stylizacji , Śląsk Plus , typy sylwetek
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Archiwa