Jak cię widzą, tak cię piszą…

May 9, 2016
Publikacja: Śląsk Plus z dn. 15.04.2016 oraz Dziennik Zachodni z dn. 16.04.2016
Dziś oceniam ubiór Olgierda Łukaszewicza. W takiej oto stylizacji aktor przechadzał się po katowickim Nikiszu i opowiadał w programie telewizyjnym o filmie „Sól ziemi czarnej”.
Olgierd Łukaszewicz
Dawno nikt nie dał mi okazji, by napisać o brązie. W ostatnich latach nie był to kolor łaskawie traktowany przez modę, ale nadszedł czas powrotu na salony. Muszę jednak wyznać, że jestem wyjątkowo ostrożna wobec koloru brązowego. Choć nie jest to równoznaczne z byciem sceptyczną. Po prostu nie pozwalam sobie na to, by zapominać o mocy wyrazu poszczególnych barw. Wszystko po to, by w konsekwencji umiejętnie wykorzystywać tę wiedzę i wpływać na sposób myślenia innych o mnie samej czy moich Klientach.
Jak zatem postrzegamy osoby noszące się w brązach? Z jednej strony lubimy ich skromność i prostotę, z drugiej – osoby te wywołują w nas pewne pobłażanie. Postrzegamy je jako nieco wycofane, niepewne swoich możliwości, choć bardzo pracowite. To właśnie tę pracowitość cenimy w nich najbardziej – niestety nie ich kompetencje i profesjonalizm. Kolor brązowy kojarzy się nam z pewną uległością i wewnętrznym ciepłem. Są to cechy pozytywne i pożądane, jednak niekoniecznie w wizerunku biznesowym, profesjonalnym, o czym warto – będąc na niektórych stanowiskach – pamiętać . Oczywiście nie dotyczy to zawodu aktora.
Zaprezentowany przez naszego bohatera zestaw kolorystyczny nie jest dla niego najtrafniejszym wyborem. Uroda osób o włosach przyprószonych siwizną „lubi” delikatniejsze kompozycje. Lepsze byłyby szarości, chłodne zielenie oraz wszelkie odcienie niebieskości. Zamiast czerni polecałabym granat i grafit, które w stosunku do koloru czarnego możemy uznać za bardziej stonowane. W ocenianej stylizacji brakuje jasnych akcentów, które nadałyby jej świeżości.
Słabo oceniam styl pan Olgierda, który postawił na sportową elegancję. Sam zamysł bardzo dobry, ale realizacja – mniej. Marynarka jest za szeroka i ma za długie rękawy. Tkanina T-shitu jest zbyt miękka i przez to podkreśla brzuszek. Spodnie mają za długie nogawki. Wszystko razem wygląda… niedbale. Nie oczekuję od wszystkich stylizacji wyszukanych, ale chociaż poprawnych. Liczy się wykazanie choćby minimum należytej staranności o wygląd. 
Pomimo ogromu sympatii do pana Olgierda i szacunku wobec jego ważnej postaci w polskim kinie i teatrze, muszę ocenić stylizacje zgodnie z własnym sumieniem, czyli…
Moja ocena: 2 
celebryci , Dziennik Zachodni , kolory , ocena stylizacji , Śląsk Plus , wizerunek po męsku
Share: / / /

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Archives