Jak cię widzą, tak cię piszą…

July 26, 2016
Publikacja: Śląsk Plus z dn. 15.07.2016 oraz Dziennik Zachodni z dn. 16.07.2016
Adam Nawałka
Jeszcze kilka dni temu piłka nożna była na ustach wszystkich Polaków. Sama, choć do kopania piłki mam dość ambiwalentny stosunek, oglądałam wszystkie mecze z udziałem naszych rodaków. Oprócz przyglądania się temu, co na boisku, moje zainteresowanie wzbudził też trener polskiej reprezentacji Adam Nawałka. Wyjątkowo stylowy mężczyzna. Ma on w sobie coś, co sprawia, że nawet jeśli nie do końca jest idealnie, patrzy się na niego z przyjemnością i nie ma cienia wątpliwości, że ma styl.  

Zdjęcie, któremu dziś się przeglądam, zrobiono podczas jednego z meczów, w którym grali Polacy.

Myślę, że wszystkie pochwały, jakie nasz bohater zbiera za swój wizerunek, w głównej mierze mają związek z tym, że jego stylizacje są doskonałe pod względem kolorystycznym. Już kiedyś wspominałam o tym, że kolor ma niezwykłą moc. I nawet jeśli rzeczy nie mają perfekcyjnego fasonu, ale są dopasowane idealnie do urody, cery, włosów i oczu – wszyscy uznają, że wyglądamy świetnie. To od kolorów zależy, jakie zrobimy pierwsze, ogólne wrażenie. To od nich zależy, czy zaprezentujemy się zdrowo i świeżo. U pana Adama kolory są na 6.

Oceniany zestaw to tak zwana sportowa elegancja. Z jednej strony – elegancki kołnierzyk gładkiej koszuli, klasyczne garniturowe spodnie, a z drugiej – marynarkę zastąpił sweter, kołnierzyk jest rozpięty i przez to nie występuje w towarzystwie krawatu, a buty są w mocno kontrastowym kolorze do całości. 

Kiedyś swetry miały za zadanie tylko i wyłącznie ochraniać przed chłodem. Dziś zyskują one na znaczeniu i ich walory estetyczne są tak samo ważne, jak wszystkich innych elementów garderoby. 
Sweter z trójkątnym wycięciem jest jednym z podstawowych modeli męskich swetrów. Idealnie nadaje się do noszenia w zestawie z koszulą, a gdy wycięcie jest głębsze – można dodatkowo założyć do zestawu mniej formalny krawat, np. typu knit.

Plus za okulary – dobrze dobrane do kształtu twarzy, linii brwi, także kolorystycznie.

Wytknąć mogę dwie rzeczy:
1. Spod rękawów swetra powinny wyglądać mankiety koszuli.
2. Spodnie mają odrobinę za długie nogawki. Załamań materiału jest znacznie więcej niż jedno, jak to być powinno.

Moja ocena: 5 (Bo jak wspominałam wcześniej, w przypadku Adama Nawałki łatwo wybaczyć niedostatki stylizacyjne.) 
Dziennik Zachodni , ocena stylizacji , Śląsk Plus , sport , styl , wizerunek po męsku
Share: / / /

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Archives