Jak cię widzą, tak cię piszą…

April 12, 2016
Publikacja: Śląsk Plus z dn. 18.03.2016 oraz Dziennik Zachodni z dn. 19.03.2016 
Tym razem wspólnie przyglądamy się Annie Zalewskiej, minister edukacji, która tak ubrana pojawiała się na jednym z posiedzeń Rady Ministrów. 

Anna Zalewska
„Złapana” w biegu, więc i nie wszystko należycie widać na zdjęciu. Mam jednak nadzieję, że uda mi się rzetelnie ocenić stylizację.

Nie wiem, czy to świadome zabiegi, czy nie, ale dobór garderoby w przypadku zestawu Pani Minister jest idealny dla sylwetki Y, czyli takiej, u której ramiona są szersze od bioder. 
Będąc kobietą Y-kształtną warto dbać o to, by optycznie odwracać uwagę od górnych partii ciała i optycznie je pomniejszać. Spojrzenia innych trzeba kierować na dół sylwetki – nadając objętości biodrom i eksponując zgrabne nogi. Jak to uczynić? Spójrzmy na naszą dzisiejszą bohaterkę jak na modelkę. 

Wykorzystane przez panią Annę triki poprawiające proporcje sylwetki Y: 
– ciemny, dobrze skrojony i dopasowany żakiet – optycznie pomniejsza,
– cielisty top o dość głębokim (jak na polityka) dekolcie jest przedłużeniem szyi, tworzy więc linię pionową – wyszczuplającą,
– spódnica we wzory – skupia uwagę na dolnych partiach sylwetki, krata – poszerza,
– duża torebka noszona na przedramieniu – zakrywa brzuch i nadaje objętości biodrom.

Najprościej ujmując, zasada ubioru dla sylwetki Y zawiera się w stwierdzeniu – u góry powinno być spokojnie i gładko, a na dole ma się dziać. Tylko w taki sposób uda się zrównoważyć proporcje.

Nie mam zastrzeżeń, co do dobru kolorów w ocenianej stylizacji. Może jedynie zwróciłabym uwagę na czerwone paznokcie, które tutaj wydają nie na miejscu. Nie tylko dlatego, że nie pasują do całości, ale przede wszystkim są za mocno akcentowane, zbyt sensualne jak na Panią Minister w pracy. 

Fryzura, makijaż i okulary bez zarzutu.  

O ile sama jestem zwolenniczką kryjących pończoch czy rajstop, o tyle w przypadku bardzo profesjonalnych zestawów – namawiam do noszenia wersji cienkich i cielistych. 

Moja ocena: 4 (Bo jest dobrze, poprawnie. Brakuje mi tylko czegoś, co sprawiłoby, że o stylizacji można by  powiedzieć, że jest stylowa.)
dress code , Dziennik Zachodni , ocena stylizacji , polityka , Śląsk Plus , typy sylwetek
Share: / / /

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Archives