Jak cię widzą, tak cię piszą… Agnieszka Starak-Woźniak

maja 29, 2019

Oceniam dziś stylizację, w której Agnieszka Starak-Woźniak poprowadziła pierwszy odcinek programu „Big Brother”.

Motywem przewodnim zestawu jest czerń oraz cekiny.

Najbardziej popularne skojarzenia z czernią mają związek ze smutkiem i żałobą. Dodatkowo, wyrażenia takie, jak np.: „czarna polewka”, „czarna owca”, „czarny charakter”, nie pozostawiają wątpliwości, jakie emocje niesie za sobą ten kolor. Nie zapominajmy jednak, że tuż obok – trudno zaprzeczyć – negatywnych konotacji, czerń ma także bardzo pozytywny wymiar. Jest przecież tożsama z elegancją i to tą najwyższą. Czerń to kolor budzący powagę i budujący dystans. Pełen dostojeństwa. Należy jednak zwrócić uwagę, przy jakiej okazji na czerń się decydujemy, właśnie ze względu na jej dwa różne oblicza.

Moda na czerń nigdy nie przeminie. Za to z cekinami bywa różnie… 

Od kilku sezonów wciąż obecne w trendach i nie chcą ustąpić miejsca innym. Sama ulegam ich czarowi i zdarza mi się tworzyć stylizacje dla moich Klientów w oparciu o cekinowe elementy garderoby lub dodatki. Cekiny są świetnym „narzędziem” do poprawiania proporcji. Ich błysk zawsze będzie wygrywał „walkę o uwagę” z matowym. Dlatego idealnie nadają się do stosowania w tych miejscach, które w sobie lubimy i które partie ciała chcemy eksponować.

Pani Agnieszka stworzyła piękną, wieczorową stylizację. Garnitur jak to garnitur, ale właśnie cekiny zadały mu szyku. Bardzo fajne i ciekawe jest połączenie tych samych cekinów, ale układających się w różnych kierunkach – na topie i spodniach „rysujących” pionowe linie, a  na marynarce – poziome. Niby szczegół, ale wprowadził pewną dynamikę.

To już kolejny raz, kiedy pani Agnieszka udowadnia, że wie, jak nosić cekiny. I robi to z wielką gracją.

Brawa za zestawienie całości z kozakami. Dzięki temu stylizacja zyskała pazur, a nasza bohaterka uniknęła banału.

Moja ocena: 5

Publikacja: Śląsk Plus z dn. 19.04. 2019 r. oraz Dziennik Zachodni z dn. 20.04.2019 r. 

celebryci , Dziennik Zachodni , kolory , ocena stylizacji , Śląsk Plus , styl
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Archiwa