Jak cię widzą, tak cię piszą… Dorota Gawryluk

października 12, 2018

Dziś moją bohaterką będzie Dorota Gawryluk, a za jej sprawą – także kolor fioletowy.

Stylizacja, którą dziennikarka miała na sobie podczas uroczystej prezentacji ramówki telewizyjnej Polsat, wreszcie daje mi szanse opowiedzieć więcej o kolorze tego roku. Jest nim odcień ultafioletowy. Co prawda występuje on tutaj tylko jako uzupełnienie całości, ale za to z jakim charakterem! No właśnie… bo fiolet potrafi.

Chłodny, głęboki ultrafiolet kojarzony jest z kosmosem i symbolizuje wszechświat, nieograniczoność oraz mistycyzm i duchowość. Jednym słowem określiłabym go „magiczny”. 

To, co się dzieje w modzie zawsze odzwierciedla klimat społeczno-polityczny na świecie. W latach 60. fiolet był wyrazem buntu i przemian, więc może firma Panton – wyznaczająca  kolorystyczne trendy – w roku 2018 sugeruje, że obecny świat potrzebuje zmian. Zadaniem fioletu jest kierować nasze myślenie ku sprawom spirytualnym.

Ultrafiolet jest chłodnym odcieniem, więc najlepiej będę się w nim prezentowały chłodne typy kolorystyczne – zarówno  brunetki, jaki i platynowe blondynki. Zalecam jednak ostrożność. Jest tak samo trudny, jak i odważny – może sprawić, że cera będzie wyglądała na szarą i zmęczoną. Jednak im dalej on od twarzy, tym bardziej każdy może sobie na niego pozwolić. Bo np. jak kolor butów może mieć wpływ na twarz i kondycję naszej cery? 

Mniej odważnych, oprócz odsuwania fioletu od twarzy, namawiam do tonowania go kompozycjami z  błękitem, bielą oraz czekoladowym brązem.  

Tych bardziej przebojowym polecam wykorzystywanie fioletowego do kontrastowych połączeń kolorów, które z pozoru do siebie w ogóle nie pasują, zestawy te określamy nazwą „colour blocking”, przykładem może być zestawianie fioletu z żółcią, czerwienią lub różem. 

Sukienka w odcieniu butelkowej zieleni ładnie została „podkręcona” kolorem butów. Całość jakby dzięki nim zyskała na nowoczesności. Bardzo podoba mi się kompozycja kolorystyczna, ale sama pani Dorota jakoś mniej przekonuje mnie w swej powabnej kreacji. Nie mogę jej zarzucić, że coś jest niepoprawnie, bo nie jest… Ale jakby kłóci się z innymi, znanymi mi z mediów, odsłonami dziennikarki. Może mogłoby być ciut dłużej…

Moja ocena: 3+

Publikacja: Śląsk Plus z dn.5.10.2018 oraz Dziennik Zachodni z dn.6.10.2018r.

 

celebryci , Dziennik Zachodni , kolory , ocena stylizacji , Śląsk Plus
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Archiwa