Jak Cię widzą, tak Cię piszą… Elżbieta Bieńkowska

lutego 21, 2012
lutego 21, 2012

Jak Cię widzą, tak Cię piszą… Elżbieta Bieńkowska

W takiej oto stylizacji Pani Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego, pojawiła się na uroczystości wkopania pierwszej łopaty pod budowę nowego Muzeum Śląskiego.

Elżbieta Bieńkowska
Bardzo przyjemnie patrzy się na kobietę, która sprawnie posługuje się garderobą i makijażem, aby podkreślić swoją kobiecość.
 
Chłodne kolory świetnie podkreślają urodę Pani Minister. Granat sweterka zamiast ulubionego przez oficjeli czarnego nadał elegancji, ale nie zdominował. Jasny szaliczek rozjaśnił twarz, a jego mocniejsze akcenty kolorystyczne,  choć ciągle w stonowanych odcieniach, ożywiły i zdynamizowały wizerunek. Doskonałe wykorzystanie kolorystyki, która nie dystansuje, ale wpływa na pozytywne postrzeganie osoby przez innych.
 
Wspomniany wyżej kardigan ładnie podkreśla sylwetkę. Ciut lepiej wyglądałby, gdyby kończył się na linii bioder lub tuż nad nią, żeby lepiej zachować proporcje. Spódnica ma doskonałe ukośne przeszycia podkreślające kobiece kształty. Jej długość jest jak najbardziej odpowiednia, choć – wnioskując po zgranych łydkach – Pani Elżbieta może sobie pozwolić na spódnicę kończącą się na wysokości kolan.
 
Zestawianie ciemniejszej góry z jaśniejszym dołem garderoby jest zawsze mniej eleganckie, jednak dopuszczalne. Warto jednak wiedzieć, że jaśniejszy kolor zawsze zwraca większą uwagę i optycznie powiększa, jednak w przypadku Pani Elżbiety to nie jest problem.
 
Słabym elementem stylizacji są rajstopy, które są ciut za ciemne w stosunku do jasnej spódnicy.  Kolor cielisty sprawdziłby się znacznie lepiej.
 
Modny fason butów, stylowo dopasowanych do zestawu ubraniowego. Odpowiednia wysokość obcasów. Bez zastrzeżeń.
 
Odrobinę popracowałabym nad dodatkami. Zaprezentowany sposób wiązania szaliczka zaburza proporcje sylwetki. Brakuje też czegoś bardzo delikatnego na uszach.
 
Makijaż podkreślający oczy jest najlepszym rozwiązaniem w świecie biznesu i polityki, o czym Pani Elżbieta najwyraźniej doskonale wie.
 
Moja ocena za ogólne wrażenie: 4+
 
Publikacja: Dziennik Zachodni dn. 16.07.2011
dress code , Dziennik Zachodni , ocena stylizacji , polityka , styl
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Archiwa