Jak Cię widzą, tak Cię piszą… Ewa Malek-Piotrowska

listopad 26, 2011
listopad 26, 2011

Jak Cię widzą, tak Cię piszą… Ewa Malek-Piotrowska

Na premierze spektaklu „Dziady” Pani Ewa Malek-Piotrowska pojawiła się w… czarnej garsonce – cóż za oryginalny strój. Przepraszam za sarkazm, jednak mundurek w postaci czarnego żakietu i spódnicy w zestawieniu z białą bluzką jest po prostu nudny i nie ma w sobie ani odrobiny fantazji.

Ewa Malek-Piotrowska  
Gdyby chociaż dodatki odegrały w tej stylizacji znaczącą rolę, mogłabym przymknąć oko na ten jakże bezpieczny zestaw. Bardzo szkoda, kiedy tak ładna kobieta i o tak ładnej sylwetce chowa się za totalną klasyką i najbardziej przygnębiającym z kolorów. Nie twierdzę, że klasyka jest zła sama w sobie. Wręcz przeciwnie. Cudownie, jeśli potrafimy wpisać ją w indywidualny styl, na który składa się nasza osobowość , wykonywany zawód, upodobania… Proste, klasyczne stroje mogą być doskonałą bazą, której delikatnie można nadać charakteru poprzez odpowiednie kolory, fasony, czy dodatki. Niestety, tym razem Pani Ewie to nie wyszło.
 
A teraz o poszczególnych aspektach stylizacji:
 
Kostium oraz rajstopy i buty w tym samym kolorze stworzyły jedną linię kolorystyczną, co jest dobrym zabiegiem dla wysmuklenia sylwetki i podkreślenia wzrostu. Jednak rajstopy o tak dużym DEN nie są najbardziej trafnym wyborem, bo okazja, przy jakiej Pani Ewa w nich się zaprezentowała raczej zobowiązywała do większej elegancji. Im cieńsze rajstopy, tym bardziej eleganckie.
 
Wielka pochwała należy się za buty, które uważam za najmocniejszy element ubioru Pani Ewy. Doskonały fason z ozdobą w postaci kokardy, która od dwóch sezonów jest hitem kolekcji projektantów mody – to jest to!
 
Także perły w uszach i na ręce możemy potraktować jako wykorzystanie ostatnich trendów. Co jednak robi zegarek na drugiej ręce? Zupełnie niepotrzebny element biżuterii w tym zestawieniu.
 
Jeszcze jedna uwaga . O ile wszystko, co Pani Ewa ma na sobie robi ogólnie dobre wrażenie w sensie jakości, o tyle torebka obszyta „łuskami” z masy perłowej jest tutaj zupełnym nieporozumieniem. Kopertówki – teraz szczególnie modne – w takich sytuacjach sprawdzają się najlepiej.
 
Pani Ewa ma owalny kształt twarzy, do którego pasuje dokładnie wszystko, dlatego każda fryzura byłaby tu na miejscu. Warto jednak wspomnieć, że asymetria we włosach zawsze dodaje dynamizmu i robi dobre wrażenie na innych.
 
W makijażu postawiłabym na mocniejsze usta, aby podkreślić piękny uśmiech Pani Ewy, ale oczy pomalowałabym delikatniej, aby bardziej rozjaśniały twarz.
 
Moja ocena za ogólne wrażenie: 4
 
Publikacja: Dziennik Zachodni dn. 12.02.2011
biznes , dress code , Dziennik Zachodni , ocena stylizacji , styl
Share: / / /

One thought on “Jak Cię widzą, tak Cię piszą… Ewa Malek-Piotrowska

  1. gumiber pisze:

    pomimo wieku i czerni bardzo podoba mi się Pani Ewa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Archiwa