Jak Cię widzą, tak Cię piszą… Iwona Flanczewska-Rogalska

marca 14, 2012
marca 14, 2012

Jak Cię widzą, tak Cię piszą… Iwona Flanczewska-Rogalska

Bohaterką dzisiejszej oceny stylizacji jest Pani Iwona Flanczewska-Rogalska, szefowa „Aktualności” w TVP Katowice, prowadząca program „Forum Regionu”. Zdjęcie pochodzi z prezentacji nowej ramówki TVP Katowice.

Iwona Flanczewska-Rogalska
Elegancka kobieta w eleganckiej stylizacji, z wyczuciem i w dobrym stylu – tak ogólnie oceniłabym wygląd Pani Iwony ze zdjęcia.
 
Kwintesencją szyku i stylu jest zasada „im mniej, tym lepiej”. Odzwierciedlenie tego twierdzenia znajduję w stylizacji Pani Iwony.
 
Prosta, podkreślająca kobiece kształty oraz szczupłą sylwetkę sukienka jest bardzo stylowa. W prostocie tkwi piękno. Proszę nie mylić z banałem. Prezentowana sukienka nie ma w sobie nic banalnego – cięcia, przeszycia, dekolt, kolor. Troszkę popracowałabym nad proporcjami góra-dół. Ciekawy dekolt powinien optycznie przyciągać większą uwagę niż dolna cześć sukienki, ale tak nie jest. Problem tkwi w długości lub szerokości. W związku z tym, że długość świetnie podkreśla zgrabne i szczupłe łydki, zwęziłabym sukienkę u dołu nadając jej kształt ołówkowy.
 
Doskonały kolor rajstop, butów troszkę mniej, choć nie będę tutaj aż taka krytyczna. Jednak nadmienię tylko, że w kolorze nude byłyby bardziej interesujące. Poza tym, w kształcie butów jest coś, co nie pozwala mi myśleć o nich, że są zgrabne. Tym razem to nogi Pani Iwony ratują buty, a nie odwrotnie – jak to częściej się odbywa.
 
Prosta, ale też dopracowana, niemająca znamion „nie przemyślałam tego do końca” fryzura oraz dodatki – widoczne, choć niedominujące, ale rozświetlające i dodające uroku. Wielka pochwała za to!
 
Makijaż także zrobiony z wyczuciem, choć wymagający dopracowania w kwestii głęboko osadzonych oczu.
 
Gratuluję wrażenia, jakie musiała Pani zrobić na innych prezentując się w tej stylizacji. Moja ocena zostanie troszkę obniżona ze względu na dbałość o szczegóły, ale na tym polega moja praca. Wszystko po to, by następnym razem było perfekcyjnie, na 6.
 
Moja ocena: 4+

Publikacja: Dziennik Zachodni dn. 24.09.2011

Dziennik Zachodni , kolory , styl , typy sylwetek
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Archiwa