Jak cię widzą, tak cię piszą… Julia Wieniawa

październik 10, 2018

Oto Julia Wieniawa na prezentacji jesiennej ramówki telewizji Polsat.

Golf to bardzo gorący trend tego sezonu.

Przyjrzyjmy się mu bliżej. Czym jest? Jaką ma historię? Jak go nosić?…

Golf klasycznie ma ściśle przylegający do szyi kołnierz, który się wywija. Półgolf podobnie, ale długość kołnierza nie pozwala na wywinięcie. Najmniej klasyczne są golfy z wysokimi i szerokimi kołnierzami – na tyle szerokimi, że swobodnie opadają jednocześnie odsłaniając szyję.

Wysokie kołnierze znane są historii mody już od XV wieku, ale w takiej formie, jaką mamy na myśli – dopiero od wieku XIX. Wypromowali je cykliści, których golfy chroniły przed zimnem. Z czasem skorzystali z tego pomysłu żołnierze i żeglarze. W latach 20. stały się popularne wśród bohemy artystycznej, a później wyrazem feministycznej postawy wśród kobiet.

Ubrania zawsze miały głębszy i szerszy kontekst niż nam się to może wydawać. I to w nich jest takie fascynujące.

Golfy można nosić na wiele sposobów. Jednobarwny – jest prosty w stylizacji. Dobrze wygląda zarówno w towarzystwie cygaretek czy szwedów, jaki i spódnicy – czy to ołówkowej czy rozkloszowanej. Świetnie sprawdza się pod żakiet/marynarkę jako zamiennik bluzki/koszuli.

Ważne:
1. Golf przez  wywijanie kołnierza „lubi” skracać szyję. Mam jednak na to sposób – bez względu na długość nie wywijam kołnierza, ale pozwalam swobodnie ułożyć się na całej długości szyi – wbrew pozorom – daje to efekt wysmuklający.  
2. Panie z dużym biustem powinny zrezygnować z golfów.
3. Za to idealne są dla kobiet o wąskich i szczupłych ramionach.
4. Pomaga zamaskować widoczne na szyi oznaki upływającego czasu.

Kolorystyka stylizacji pani Julii  to ewidentnie ukłon w kierunku stacji, organizatora wydarzenia. Szalenie podoba mi się sukienka naszej bohaterki. Modny golf! Kopertowy fason z draperią na biodrach podkreśla sylwetkę, a długość eksponuje piękne nogi. Torebka i buty to kwestia stylu, wyboru… sama zrobiłabym inaczej.

Moja ocena: 4

Publikacja: Śląsk Plus z dn.28.09.2018 i Dziennik Zachodni z dn.29.09.2018r.

celebryci , Dziennik Zachodni , ocena stylizacji , Śląsk Plus
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa