Jak Cię widzą, tak Cię piszą… Katarzyna Pleśniak

marca 16, 2012
marca 16, 2012

Jak Cię widzą, tak Cię piszą… Katarzyna Pleśniak

Katarzyna Pleśniak, kanclerz Akademii Muzycznej w Katowicach, wystąpiła na konferencji prasowej
Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w takiej oto stylizacji.

Katarzyna Pleśniak
Taliowany, jednorzędowy żakiecik,  zakończony w okolicy linii kości biodrowej, jest bardzo kobiecy. Zarówno dekolt w kształcie V, jak również białe guziki na kontrastowym tle, które tworzą linię pionową – wysmuklają sylwetkę. Głębokość dekoltu oraz rękaw ¾ nadaje górnej części garderoby lekkości i sprawia, że skupiamy naszą uwagę na twarzy, o bardzo sympatycznym wyrazie. Aż chce się słuchać, co Pani Katarzyna, ma do powiedzenia.
 
Dodam jeszcze, że prezentowana marynarka posiada dość duże wyłogi, które generalnie optycznie nadają objętości, ale tutaj, na szczęście, „gubią się” one ze względu na deseń. Poza
tym, są zrównoważone patkami w okolicy bioder oraz półokrągłym zakończeniem w kształcie A. Piękne zagranie modelujące sylwetkę tak, aby nadać jej cech najbardziej z pożądanych sylwetek, czyli typu X.
 
Spódnica –  długa… i znowu z bogatym motywem kwiatowym. Lepsze proporcje można by uzyskać poprzez spódnicę kończącą się w okolicy kolan i koniecznie monochromatyczną, bez dodatkowych wzorów.
 
Zestawienie czerni z bielą jest ryzykowne, bo to bardzo intensywny kontrast kolorystyczny. Jednak w przypadku Pani Katarzyny sprawdził się, nie zdominował, a wręcz nadał charakteru.
 
Podoba mi się zawiązana na głowie… chyba chusta, która podkreśla regularny, niemal idealny owal twarzy. Delikatny makijaż z podkreślonym okiem został nałożony z wyczuciem i smakiem.
 
Popracowałabym nad dodatkami, bo kolczyki – choć bardzo ładne – są zbyt okrągłe i nie wysmuklają twarzy ani szyi, a ciężka bransoletka „skraca” rękę.
 

Szpilki z odkrytymi palcami może nie są zbyt eleganckie, ale pasują do charakteru całej stylizacji.Czerwone paznokcie na konferencji prasowej?… No właśnie, mam co do całości małą wątpliwość… Czy aby Pani Katarzyna nie powinna przy okazji, w jakiej ją widzimy zaprezentować się w bardziej oficjalnym stroju?

Moja ocena: 3 (za brak wyczucia sytuacji)

Publikacja: Dziennik Zachodni dn. 08.10.2011

Dziennik Zachodni , ocena stylizacji , Spell Your Shape , styl , typy sylwetek
Share: / / /

One thought on “Jak Cię widzą, tak Cię piszą… Katarzyna Pleśniak

  1. Anonimowy pisze:

    Ładna buzia ale całość, passe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Archiwa