Jak Cię widzą, tak Cię piszą… Kaya Mirecka-Ploss

marca 31, 2012
marca 31, 2012

Jak Cię widzą, tak Cię piszą… Kaya Mirecka-Ploss

Pani Kaya Mirecka-Ploss, inicjatorka powstania gabinetu Jana Karskiego w Rudzie Śląskiej, na imprezie z okazji otwarcia tegoż muzeum pojawiła się w stylizacji, którą dziś będę oceniać.

Kaya Mirecka-Ploss
O Pani Kayi powiedziałabym w skrócie – dama „z pazurem”. Zadbana starsza Pani, która zwraca uwagę urodą i dystyngowaniem, a jednocześnie poprzez bardzo przemyślany dobór dodatków zaznacza swój, na pewno niebanalny, charakter.
 
Bazą ubraniową zestawu jest pudełkowy, dwurzędowy żakiet w stylu Jackie Kennedy. Jego charakterystycznie opadające ramiona Pani Kaya zrównoważyła dumnie uniesioną głową. Tego typu rzeczy trzeba umieć nosić, dlatego  podoba mi się  ten gest.
 
Choć żakiet wydaje się być biały, nie jest tak w rzeczywistości. Kiedy przypatrzymy mu się uważniej ładnie komponuje ze złotem i kolorem skóry Pani Kayi. Lodowy biały kolor byłby zbyt zimny. Ten bardziej łagodzi rysy i harmonizuje z całością.
 
Szkoda, że do tak cudnej góry Pani Kaya zdecydowała się na plisowaną spódnicę. Możliwe, że gdyby była ona prosta, bez plis, robiłaby znaczenie lepsze wrażenie.
 
Tym razem nie będę się „czepiać” czerni. Z bardzo prostej przyczyny. Najczęściej moja krytyka co do doboru garderoby w tym kolorze miała związek z tym, co prezentujemy przy twarzy. Pani Kaya rozświetliła ją żakietem, a tylko dół pozostawiła czarnym.  Monochromatyczny zestaw –  spódnica, rajstopy i buty – nie zwraca aż tak wielkiej uwagi. Zdecydowanie bardziej koncentrujemy się na samej twarzy Pani Kayi i tym, co ona może mieć do powiedzenia. Osiągnięcie tego efektu poprzez strój nie jest tak proste, jak się to może wydawać.
 
Wielką sztuką jest też tak dobrać płaskie buty, by wyglądały one dobrze na stopie i pasowały do eleganckiego zestawu.
Udało się.
 
Co do dodatków. Nie mam wątpliwości, że zostały ona przemyślane co do szczegółu. Dla mnie – przesyt złota. Podziwiam za odwagę, że Pani Kaya zdecydowała się na długie kolczyki, ale przeszkadzają mi bransoletki na obydwu nadgarstkach. Warto jednak podkreślić, że ta na lewej znacznie bardziej pasuje do właścicielki. Złoto może mieć różne odcienie i niebieskookie blondynki szczególnie powinny uważać, na który z nich się decydują.  Im mniej złota w złocie tym dla nich lepiej. J
 
Kolorowy, kwiecisty deseń na lasce to niecodzienny widok. Czyż nie zachwyca? Pani Kayu, cieszę się, że ma Pani dystans do siebie i nie dość, że się Pani nie wstydzi swojej laski, to zrobiła z niej wielki atut swojego wizerunku.
 
Fryzura i makijaż stanowią doskonałe uzupełnienie całości.
 
Moja ocena:  6 (bo nawet jeśli dopatrzyłam się jakichś błędów stylizacyjnych, to po pierwsze: są one bardzo niewielkie, a po drugie: nic nie zmienia faktu, że chce mi się patrzeć na Panią Kaye, a co więcej – nie mogę od niej oczu oderwać)

Publikacja: Dziennik Zachodni dn. 19.11.2011

Dziennik Zachodni , ocena stylizacji , styl
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Archiwa