Jak cię widzą, tak cię piszą… Magda Cielecka

czerwiec 6, 2019

Oto Magda Cielecka na premierze filmu „Ciemno, prawie noc”.
 
Ostatnio więcej uwagi poświęcałam kolorom, więc bez żalu oddam się dziś innemu tematowi stylizacyjnemu – mam na myśli sylwetki i idealne dopasowanie stroju do nich. A wszystko za sprawą zestawu, który ma na sobie nasza bohaterka. Choć nie wiem, reprezentantką jakiego typu jest pani Magda, jej stylizacja idealnie nadaje się dla Y. I dziś będzie właśnie o tym typie sylwetki.
 
Panie Y-kształtne mają szersze ramiona niż biodra, niewielką pupę i piękne, długie nogi. Szczupłe i wysportowane przypominają trochę pływaczki, a kiedy nabierają ciała dzieje się to głównie w okolicach ramion, biustu i brzucha. 
 
W ubieraniu chodzi o to, by optycznie “dodawać i odejmować” w celu uzyskania harmonii i równowagi proporcji, a w konsekwencji – zbliżenia się do wymarzonego typu X.
 
W przypadku pani Y, aby uzyskać kobiece krągłości, wystarczy optycznie pomniejszyć ramiona, powiększyć biodra i skupić uwagę innych na świetnych nogach.
 
Ważne. W idealnym dopasowaniu nie chodzi o stawianie na jedyne słuszne fasony polecane poszczególnym typom sylwetek, ale o idealną kompozycję wszystkich elementów. 
 
Co jest ważne w przypadku pań Y?
 
Pomniejszają rzeczy ciemne, matowe, proste i bez ozdób. Dlatego górne części garderoby powinny być jak najbardziej minimalistyczne w formie. Szukamy fasonów o miękkich, naturalnych ramionach, z małymi kołnierzami, a najlepiej bez. Zapominamy o bufkach i pagonach, wypruwamy wszystkie poduszki. Unikamy wszelkich ozdobników, także naszywanych kieszeni na biuście. Zawsze odsłaniamy dekolt oraz nadgarstki – albo wybieramy rękaw o długości 3/4, albo podwijamy mankiety koszuli, albo podciągamy rękawy swetrów i marynarek do zalecanej długości. Z biżuterii najlepsze będę długie, ażurowe kolczyki.
 
Dół powinien być odważniejszy – jaśniejszy, żywszy, nawet we wzory, błyszczący lub inny ozdobny. Warto zwrócić uwagę na równoważenie szerszych ramion, np. poprzez marszczenia lub kieszenie, które nadają objętości biodrom. 
 
Pani Magda zrobiła wszystko, jak to opisałam powyżej. Książkowa stylizacja dla Y.
 
Czerń zawsze sprawdza się na okoliczność wieczorową, nie wspominając o tym, że złote cekiny odwróciły od niej uwagę.
 
Nie mam żadnych uwag. Może szpilki wymieniłabym na inny kolor, ale w tym przypadku to szczegół.
 
Moja ocena: 5

Publikacja: Śląsk Plus z dn. 26.04.2019 r. oraz Dziennik Zachodni z dn. 27.04.2019 r.

celebryci , Dziennik Zachodni , ocena stylizacji , Śląsk Plus
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa