Jak Cię widzą, tak Cię piszą… Małgorzata Tkacz-Janik

listopad 10, 2011
listopad 10, 2011

Jak Cię widzą, tak Cię piszą… Małgorzata Tkacz-Janik

Nowa radna Sejmiku Śląskiego Pani Małgorzata Tkacz-Janik zaprezentowała się  na pierwszym posiedzeniu w bardzo ciekawej stylizacji. Niestety, określenie „ciekawa” nie jest tym samym co „dobra”.

Małgorzata Tkacz-Janik  

W wyglądzie ogólnym uwagę zwraca akcent folklorystyczny. Podoba mi się pomysł wykorzystania motywów, które niekonicznie kojarzą się z elegancją i klasyką, bo w ten sposób Pani Małgorzata mogła podkreślić swoją osobę i zwrócić uwagę na to, co ma do powiedzenia.

Sama określiła swój strój jako huculski. Miał on nawiązywać do korzeni nowej pani radnej. Jako zdeklarowana feministka i członkini Zielonych chciała w ten sposób zaznaczyć wagę  głosu mniejszości. Czy się udało?… Nie wiem.

Słabo oceniam kolorystkę całej stylizacji. Tradycyjne huculskie tkaniny i wzornictwo dają ogromne możliwości, co do wykorzystania barw. Szkoda, że zostało to pominięte przy tworzeniu tego zestawu, a całość przytłoczył dominujący kolor czarny.

Żakiecik, choć całkiem ładny – pomijam kolor – stracił formę przez to, że nie został zapięty. Rozumiem, że nie było to do końca możliwe ze względu na  charakterystyczne huculskie elementy stroju, jednak należało w takiej sytuacji z czegoś zrezygnować. Długa, gęsto marszczona spódnica z szerokim wiązanym pasem z pewnością pięknie podkreślała talię, ale możemy tylko zgadywać… Haftowana kamizelka też została ukryta. A wszystko przez ten żakiecik…

Biżuteria i fryzura a’la Julia Tymoszenko są także huculskie.

Całość wygląda zbyt „ciężko”. Stylizacja nie została dobrze przemyślana. Czegoś tu za dużo lub czegoś za mało. W tym stroju Pani Małgorzata wydaje się być przebrana, a myślę, że nie takie było jej zamierzenie. Doceniam jednak pomysł i odwagę! 

Za pomysł i odwagę: 6, za wrażenie: 3

Publikacja: Dziennik Zachodni dn. 22.01.2011
dress code , Dziennik Zachodni , ocena stylizacji , polityka , styl
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Archiwa