Jak Cię widzą, tak Cię piszą… prof. Marian Zembala

lutego 15, 2012
lutego 15, 2012

Jak Cię widzą, tak Cię piszą… prof. Marian Zembala

Tak oto prof. Marian Zembala, kardiochirurg, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu ubrał się na otwarcie nowego bloku w tymże szpitalu. 

prof. Marian Zembala  
Już na pierwszy rzut oka coś „nie gra” w tej stylizacji, choć w zasadzie każdy jej aspekt oceniany osobno mógłby uzyskać wysokie noty. No prawie każdy. Ale od początku…
 
Kolorystyka. Bez wątpienia mamy do czynienia z chłodnym typem kolorystycznym, dlatego szarość jest jednym z lepszych wyborów. Może ciut za jasny ten garnitur, ale nie ze względu na typ urody Pana Mariana, a bardziej okazję, która była niezwykle uroczysta i wymagająca elegancji. Wybaczam jednak, bo kolor jest doskonale dopasowany do jasnej karnacji i koloru włosów. Do tego biała koszula, która działa jak wytrych w zestawach z szarymi rzeczami. Błękitny krawat jest smacznym akcentem, który nie zdominował całości.
 
Fason. Wszystko topowo skrojone. Widać dobrą jakość materiału. Jest dobrze.
 
Styl. No właśnie… o ten styl wszystko się rozbija. Pan Marian wygląda tak, jakby założył garnitur ze starszego, większego brata. Aż razi, jak bardzo za szerokie i za długie są marynarka i spodnie.  Bardzo, bardzo tego szkoda, bo wystarczyło tylko zadbać o odpowiedni rozmiar i stylizacja byłaby świetna.
 
Dlatego moja dzisiejsza ocena to tylko i aż 2, bo jednak dobry rozmiar to podstawa dobrego wyglądu.
 
Publikacja: Dziennik Zachodni dn. 02.07.2011
dress code , Dziennik Zachodni , ocena stylizacji , styl , wizerunek po męsku
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Archiwa