Jak cię widzą, tak cię piszą… Marieta Żukowska

czerwca 11, 2019

Oto Marieta Żukowska, która tak ubrana była na premierze filmu „Całe szczęście”.

Na podstawie doświadczeń z ostatnich 14 lat obcowania z moimi Klientami – dyskutując w czasie analiz kolorystycznych, przeglądając zawartości szafy, wspólnie dokonując zakupów – wysnuwam kilka wniosków o preferencjach ubraniowych Polaków. Oczywiście, jest to generalizowanie, ale jednak…

Ciekawa jestem, czy domyślą się Państwo, jaki jest najbardziej nielubiany przez nas kolor.

Z zupełnie niezrozumiałych dla mnie powodów, wiele osób twierdzi, że nie lubi zieleni i na pewno się do niej nie przekona. Jaka szkoda! Na szczęście, często udaje mi się pokonać te uprzedzenia. Bo przecież każdemu jest dobrze w zieleni. Jak w każdym innym kolorze, pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni odcień do naszego typu urody. Zieleń butelkowa, szmaragdowa, malachitowa czy miętowa to przykłady dla chłodnych typów kolorystycznych. Ciepłe typy powinny wybierać zielenie nawiązujące w tonacji do wiosny i jesieni, jak na przykład zieleń trawiasta, zgniła, khaki…

Proszę spojrzeć na naszą dzisiejszą bohaterkę. Czyż nie wygląda pięknie? Zieleń idealnie podkreśla ładny koloryt skóry. Pani Marieta wygląda niezwykle świeżo. 

Fason sukienki  jest ciekawy przez asymetryczne cięcia. Asymetrie zwykle zalecam sylwetkom z niewielkim wcięciem w talii lub bez. Muszę jednak przyznać, że w tym przypadku rejon talii jest szczególnie eksponowany, więc nie do końca moja teoria się sprawdzi u typowych H. Kolejny raz mamy dowód na to, że – jak lubię powtarzać – moda to nie matematyka. Zasady zasadami, ale nasz wzrok i zmysły pozostają wyostrzone na to, co widzimy w lustrze i staramy się obiektywnie oceniać swoje stylizacje.

Złote dodatki ładnie komponują się z butelkową zielenią. Szkoda, że buty są jakby z innej bajki. I za to będzie mały minusik.

Moja ocena: 5-

Publikacja: Śląsk Plus z dn. 10.04. 2019 r. oraz Dziennik Zachodni z dn. 11.04.2019 r.

celebryci , Dziennik Zachodni , kolory , ocena stylizacji , Śląsk Plus
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Archiwa