Jak cię widzą, tak cię piszą… Mateusz Damięcki

lutego 15, 2019

Tym razem pod moją lupą męska stylizacja – z premiery filmu „Miłość jest wszystkim”. Moim bohaterem będzie Mateusz Damięcki.

Piękna kompozycja kolorystyczna podkreślająca chłodny typ urody aktora. Choć kolory klasyczne, jednak jest w tym wszystkim polot i fantazja. Szczególna pochwała za poszetkę. Zwykle na wieczorowe okazje panowie stawiają na rozwiązania klasyczne – czyli poszetki białe, a ten błękit tutaj jest strzałem w dziesiątkę. Ładnie podkreśla kontrastowość kraty marynarki. 

Marynarka dwurzędowa – bardzo w trendach. Warto jednak nadmienić, że model ten głównie nadaje się dla wysokich i szczupłych. 

Jak zawsze, podkreślam, że nie tylko ważne są same rzeczy, jak też sposób ich noszenia. W przypadku marynarek trzeba wiedzieć, jak „obchodzić się” z guzikami. 

Elegancki mężczyzna w pozycji stojącej zapina marynarkę, a siedzącej – rozpina ją:

– marynarkę na jeden guzik – zapina ten jedyny,
– marynarkę na dwa guziki – zapina tylko góry,
– w przypadku marynarki dwurzędowej – pozostawia rozpięty dolny guzik.

Pan Matusz robi bardzo dobre pierwsze wrażenie. Jest jednak kilka rzeczy, które nieco mnie „rażą”. Np. do muchy – szczególnie tak eleganckiej, błyszczącej – powinna być noszona koszula z krytą listwą, zasłaniającą guziki. Druga rzecz to – choć chwaliłam poszetkę za kolor – średnio przemawia do mnie połączenie eleganckiego błyszczącego materiału z matową, trochę „zimową” marynarką. Podobnie jest z muchą. Mało to szlachetne. I te buty…   

Moja ocena: 4

Publikacja: Śląsk Plus z dn. 4.01.2019 r. oraz Dziennik Zachodni z dn. 5.01.2019 r.

celebryci , Dziennik Zachodni , ocena stylizacji , Śląsk Plus , wizerunek po męsku
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Archiwa