Jak cię widzą, tak cię piszą… Olga Bończyk

wrzesień 20, 2019

Tak oto prezentowała się Olga Bończyk na 56. koncercie polskiej piosenki w Opolu.

Groszki. Znam osoby, które odrzucają je dla zasady. Zwykle pozostając fanami pasków, uważają, że kropki i grochy są dla nich zbyt infantylne, by były godne noszenia. I odwrotnie. Znam też wielbicielki krągłych form wszelakich. Doceniają one styl retro  i  kochają kropy za ich dziewczęcość.

Jak nosić grochy?

Najbezpieczniej jest, kiedy wzór w kropki występuje tylko na jednym elemencie garderoby lub dodatku, a reszta pozostaje gładka, będąc tym samam tłem dla tej jednej rzeczy. Kropki z jednej strony maskują pewne niedoskonałości, ale też bardzo mocno przyciągają uwagę – im większy wzór, tym efekt jest potęgowany. Można to wykorzystać dla wyrównywania proporcji. 
Np. pani A-kształtna, o wąskich ramionach i niewielkim biuście, ale o krągłych i mocnych biodrach lepiej prezentuje się w groszkach u góry sylwetki niż u dołu. Co więcej, będę ją namawiała do większych grochów, bo wtedy nadadzą one objętości i poprawią proporcje. 

Czy wolno grochy łączyć?

Pewnie. Nie tylko można zestawiać ze są grochy z groszkami, ale też grochy z paskami. Ważne tylko, żeby zachować kolorystyczną spójność. 

Jak oceniam groszki u naszej bohaterki?

Pani Olga ma surową urodę i groszki bardzo ja łagodzą. 

Zastosowanie wzoru na tak dużej płaszczyźnie jak sukienka jest trochę ryzykowane, bo podobno nieco męczące dla odbiorców, ale osobiście sama tak tego nie postrzegam, więc nie jest to zarzut z mojej strony.  

Nie do końca jestem przekonana co do uzupełnienia stylizacji o błyszczące buty. Konkurencja pomiędzy wzorem a błyskiem jest duża. Lubię eksperymenty w zestawianiu rzeczy z różnych bajek, ale tutaj jakoś to do mnie nie przemawia. 

Podobnie z kolczykami. Nie mam wątpliwości co do ich kształtu i wielkości, ale formy i stylu.  

Pani Olga jest piękną kobietą, pełną uroku osobistego i nawet, jeśli znalazłam coś, co nie do końca pasuje mi w doborze poszczególnych elementów zestawu (a umówmy się – szukałam z lupą), nie potrafię ocenić tej stylizacji źle, bo byłabym niesprawiedliwa. 

Moja ocena: 3+

Publikacja: Śląsk Plus z dn. 16.08.2019 r. oraz Dziennik Zachodni z dn. 17.08.2019 r.

celebryci , Dziennik Zachodni , ocena stylizacji , Śląsk Plus , styl , typy sylwetek
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Archiwa