Jak Cię widzą, tak Cię piszą… Sława Umińska

marca 10, 2012
marca 10, 2012

Jak Cię widzą, tak Cię piszą… Sława Umińska

Sława Umińska – radna Piekar Śląskich, członek Rady Programowej TVP Katowice, dyrektor Biura Posła Wojciecha Szaramy w Bytomiu – będzie bohaterką dzisiejszego rozważania na temat stylu.

Sława Umińska
Zdjęcie pochodzi z prezentacji nowej ramówki TVP Katowice.
 
Bardzo mi przykro, ale trudno będzie mi wyrażać się o tej stylizacji pozytywnie. Mamy tu taki chaos, że nie wiem od czego zacząć.
 
Baza ubraniowa – w tym przypadku elegancka sukienka Pani Sławy. Mam wrażenie, że została zaprojektowana przez kogoś, kto czerpał z dwóch różnych bajek. Nie twierdzę, że mieszanie stylów nie jest dozwolone – jest, ale trzeba to robić umiejętnie i z wielkim wyczuciem. Tutaj mamy przykład, jak można się pomylić. Dekolt z półgolfem oraz charakterystycznie „opadające ramiona” to nawiązanie do stylu retro, natomiast ciekawe marszczenie dolnej partii sukienki jest zdecydowanie jednym z nowszych trendów. Gdybym tylko mogła, rozcięłabym tę sukienkę na dwie części i do każdej z nich stworzyła osobne stylizacje, równie interesujące i atrakcyjne, a w każdej z nich dana rzecz „grałaby pierwsze skrzypce”. Z taką sukienką niewiele da się zrobić. No bo jak do niej dobrać dodatki? Pani Sława sama tego doświadczyła, co widać na załączonym zdjęciu.
 
Dla uzupełnienia powyższego: półgolfy skracają szyję, opadająca linia ramion daje wrażenie zmęczenia, a  marszczenie w talii oraz kieszenie na kości biodrowej mogą wiele zakryć,albo też nadać ładnych, kobiecych kształtów.
 
A teraz pora na dodatki. Dużo tego! Za dużo, a jednocześnie nie wnoszące wiele, bo czy którykolwiek z nich zwraca większa uwagę i chce się na niego patrzeć, dotknąć, mieć?… No może kwiatek we włosach jest bardziej zauważalny, ale na pewno nie w pozytywnym sensie. Największa pomyłka tej stylizacji. Trąci kiczem i ma się nijak do, bądź co bądź, eleganckiej sukienki. Lepiej też bransoletki i zegarek wyglądałyby na tej samej ręce, znacznie ciekawiej.
 
Gobelinowa torebka mogłaby uroczo wyglądać w kontekście stylu vintage, ale w tym przypadku zupełnie nietrafiony wybór. Szkoda, bardzo szkoda.
 
Buty. Kolor nude ładnie wydłuża nogi, ale warunkiem jest odpowiednie dobranie koloru rajstop. Tutaj zbyt ciemne. Paseczek w kostce skraca, ale powiedzmy, że przy ładnych, szczupłych nogach Pani Sławy nie jest to problem. Nie chcę wypowiadać się o ich stylu, żeby już całkowicie nie pogrążyć właścicielki.
 
Fryzura i makijaż bez wyrazu.
 
Tym razem nie będę rozwodzić się o kolorach. Wszystkie poszczególne elementy pasują kolorystycznie do siebie, czy do Pani Sławy to już inna historia, trzymajmy się pozytywów.
 
Pani Sława jest bardzo ładną i zgrabną kobietą. Niestety, jej stylizacja – zamiast podkreślać atuty, które niewątpliwie posiada – bardzo skutecznie je maskuje.
 
Moja ocena: 2 

Publikacja: Dziennik Zachodni dn. 10.09.2011

celebryci , Dziennik Zachodni , ocena stylizacji , styl
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Archiwa