Jak cię widzą, tak cię piszą… Tomasz Bujok

październik 1, 2015
 Moja dzisiejsza ocena stylizacji dotyczy burmistrza Wisły – Tomasza Bujoka.

Tomasz Bujok

Tak ubrany pojawił się ma plenerowej uroczystości wmurowania kapsuły czasu na budowie II etapu apartamentów Bukowa Góra w Wiśle.Pan Tomasz zdecydował się na zestaw w stylu sportowej elegancji.

O sportowym charakterze marynarki naszego bohatera świadczą:
– materiał o bardziej mięsistej strukturze,
– stebnówka, czyli ozdobny ścieg w kontrastowym, fioletowo-bordowym kolorze stanowiącym wykończenie marynarki oraz
– duże kieszenie – choć są one schowane, mocno zaznaczone kolorową nicią.
 
Marynarka – sama w sobie – ma sporo uroku, ale z żalem muszę przyznać, że Pan Tomasz obszedł się z nią nieumiejętnie. Przede wszystkim ma ona stanowczo za długie rękawy – to można było poprawić od razu przy jej zakupie. Niemal wszystkie sklepy oferują poprawy krawieckie, więc warto z tego korzystać. Niewybaczalne jednak jest zapięcie dolnego guzika marynarki. Tutaj jest już potrzebna konkretna wiedza. Drodzy Panowie, zapamiętajcie proszę, że marynarkę na dwa guziki zawsze zapinamy tylko na ten górny.
 
Biała koszula to najwyższa elegancja. Niektórzy styliści twierdzą nawet, że nie powinno się jej nosić na co dzień, choć ja tutaj byłabym bardziej ostrożna w takich sądach – szczególnie jeśli mówimy o oficjelach, których obowiązuje bardzo różny kod ubioru w zależności od okoliczności. Biała koszula jest jednym z tych elementów mody męskiej, które warto zarezerwować na wyjątkowe sytuacje, bo inaczej trudno będzie nam strojem zaznaczyć rangę wydarzenia, w  którym bierzemy udział. Jednak nie traktowałabym tego twierdzenia bardzo kategorycznie – wszystko w zależności od pełnionej funkcji.
 
Do sportowej marynarki raczej zalecałabym koszulę o obniżonej formalności. Mogłaby być biała, ale na przykład znowu z grubszego materiału, albo z jakąś fakturą, albo z guziczkami przy kołnierzyku, czyli koszula tzw. button-down. Wspominam o tym dlatego, że bardzo przeszkadza mi kołnierzyk Pana Tomasza. Proszę zwrócić uwagę, jak on nieładnie się układa.
 
Podoba mi się za to dopasowanie koloru krawatu do stebnówki marynarki. Choć jest on zbyt szeroki, szczególnie w obliczu tak wąskich klap marynarki. Szerokość tych dwóch elementów powinna ze sobą korespondować, być podobna.
 
Wąski fason spodni pasuje do kształtu sylwetki, ale dlaczego są one takie długie?
 

Butów komentować nie będę.

Moja ocena: 2+ (Pan Tomasz „otarł” się o dobrą stylizację. Poszczególne elementy zupełnie nie zgrały się z pozostałymi. Diabeł tkwi w szczegółach.)

 
Publikacja: Śląsk Plus z dn. 18.09.2015 oraz Dziennik Zachodni z dn. 19.09.2015
dress code , Dziennik Zachodni , ocena stylizacji , polityka , Śląsk Plus , wizerunek po męsku
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa