Jak Cię widzą, tak Cię piszą… Halina Bieda

lipiec 26, 2014
lipiec 26, 2014

Jak Cię widzą, tak Cię piszą… Halina Bieda

Oceniając stylizacje innych staram się tak budować moje wypowiedzi, by wytykając błędy nie krytykować dla zasady. Chcę być merytoryczna i nade wszystko zwracać Państwa uwagę na pozytywne aspekty prezentowanego na zdjęciu wizerunku. Dziś staję w obliczu bardzo trudnego zadania. Z góry przepraszam Halinę Biedę – byłą prezydent Bytomia, a obecnie prezes Armada Development S.A. – ponieważ oceniając strój dzisiejszej bohaterki być może zabrzmię mentorsko i bardzo surowo. 

Halina Bieda

Plus za kurtkę. Ładny fason, ciekawy wzór na rękawach… Ale czy odpowiedni dla byłej Pani Prezydent?…Stanowisko, nawet jeśli byłe, wciąż zobowiązuje. Owszem, zawsze można powiedzieć, że wygląd nie jest najważniejszy i ja się z tym zgadzam, ale czemu go nie wykorzystać, by pomóc sobie w budowaniu relacji z innymi. Bo o ileż bardziej chce nam się słuchać tych, którzy wyglądają ładnie, dostojnie, interesująco?…  Niestety, żadne z tych określeń nie dotyczy Pani Haliny.

 
Drugi pozytyw to dobrze dobrane rozmiary. I to było na tyle.
 
Co mnie zasmuciło najbardziej to oprawa twarzy – nieodpowiedni kolor włosów (zresztą nie tylko włosów), brak makijażu, chybiona biżuteria.
 
Za intensywna w stosunku do cery farba na włosach powoduje, że Pani Halina wygląda blado.
 
Nie będąc już nastolatką rzadko która kobieta może sobie pozwolić na niemalowanie. W naszej strefie klimatycznej, gdzie tak często brakuje słońca, musimy wręcz nadawać sobie wyrazu i rzucać na policzki odrobinę rumieńca. Nie mówię o przerysowaniu, ale naturalnym tzw. makeup no makeup, który jest, a jakby go nie było. A jednak sprawia, że kobietawygląda świeżo, zdrowo i lśniąco.
 
Kolczyki są za długie i optycznie za ciężkie do kształtu twarzy.
 
Fatalne buty. Stylowo i w ogóle. Podobnie jak torba.
 
Nic nie pasuje do niczego.
 
Była Pani Prezydent. Nie mogę pominąć tego faktu. Osoby publiczne są wystawiane na oceny, a ich wizerunek stanowi część ich pracy, dlatego nie powinno się go ignorować.
 
Biorąc pod uwagę wszystko, co powyżej – cechy indywidualne takie jak np. typ kolorystyczny czy kształt twarzy, ale też styl, rolę i stanowisko, jakie pełni Pani Halina – całość oceniam bardzo słabo.
 
Moja ocena: 2 (Podniesiona za dobre rozmiary kurtki i spodni oraz promienny uśmiech.)

Publikacja: Dziennik Zachodni dn. 12.07.2014

Dziennik Zachodni , kolory , ocena stylizacji , polityka , styl
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa