Jak Cię widzą, tak Cię piszą… Arkadiusz Godlewski

grudzień 3, 2011
grudzień 3, 2011

Jak Cię widzą, tak Cię piszą… Arkadiusz Godlewski

Z wielką przyjemnością ocenię dziś wizerunek nowego prezesa Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowe – Pana Arkadiusza Godlewskiego. Pomijając dość niefortunną postawę, jaką prezentuje na zdjęciu,  jego stylizacja bardzo cieszy moje oko, bo jest to bardzo dobra kompozycja kolorów, fasonów i stylu.

 Arkadiusz Godlewski  
Cieszę się, że nie muszę kolejny raz na łamach rubryki „Jak cię widzą, tak cię piszą…” rozwodzić się nad tym, jak to biała koszula w zestawieniu z czarnym garniturem czy garsonką nie jest najlepszym rozwiązaniem dla nikogo – szczególnie w zwykłych, codziennych, biznesowych sytuacjach.
 
Kolorystycznie zestaw Pana Arkadiusza nazwałabym walorowym. Oznacza to, że ma on na sobie jeden kolor, ale w różnych jego odcieniach. Koszula w niebieskie prążki, granatowy garnitur i do tego jeszcze ciemniejszy granat krawata. Wszystkie te elementy doskonale komponują się ze sobą. Kolor koszuli odpowiednio kontrastuje z kolorem skóry i jednocześnie podkreśla kolor białka oczu, co powoduje ich optyczne powiększenie.  Granatowy krawat ładnie wydobywa ciemne akcenty urody – kolor włosów, oprawę oczu oraz tęczówki.
 
Prezentowany garnitur doskonale pasuje do wysokiej i szczupłej sylwetki Pana Arkadiusza, a
dobra długość marynarki i spodni nie zaburza jej proporcji.
 
Wszystkie ważne elementy w wizerunku mężczyzny zostały dopracowane – marynarka nie została zapięta na ostatni guzik, wyraźnie widoczne są spod niej mankiety koszuli i pasek, który jest niezbędnikiem eleganckiego pana w garniturze.
 
Moją uwagę zwróciły także buty, które są w modnym kształcie oraz wykonane ze skóry dobrej jakości.
 
Gratuluję wyczucia i smaku.
 
Moja ocena: 5+ za wizerunek  prawdziwego profesjonalisty, do 6 brakuje mi tylko drobnego akcentu zaznaczającego indywidualność Pana Arkadiusza
 
Publikacja: Dziennik Zachodni dn. 05.03.2011 
dress code , Dziennik Zachodni , ocena stylizacji , polityka , styl , wizerunek po męsku
Share: / / /

2 thoughts on “Jak Cię widzą, tak Cię piszą… Arkadiusz Godlewski

  1. gumiber pisze:

    ta postawa związana jest prawdopodobnie z silnie wiejącym wiatrem 🙂 a czy mogłabyś napisać jakie mogą być akcenty podkreślające indywidualność czy osobowość? pozdrawiam

  2. Cóż… mógłby to, na przykład, być ciut odważniejszy, lekko kontrastujący z całością krawat.
    T.S.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa