Jak cię widzą, tak cię piszą… Robert Gonera

sierpień 6, 2018

Bohaterem mojej kolejnej oceny jest stylizacja aktora Roberta Gonery, który w taki oto sposób prezentował się na gali zakończenia Festiwalu Reżyserii Filmowej w Wałbrzychu. 

Pierwsze wrażenie? Mocno westchnęłam… Łatwo nie będzie. Dla każdej ze stron. Dla pana Roberta, bo będę punktować. Dla mnie, bo będę lawirować, by kogoś nie urazić. Czytelnikom, bo jednak będą to słowa krytyki, a przecież przyjemniej czyta się dobre oceny. Pewnie pomyślicie Państwo o mnie, że jestem złośliwą i drobiazgową zołzą. Muszę się jednak z tym zmierzyć. Taka moja rola. 

Zanim ocenię samą stylizację, kilka słów o lampasach, których jeszcze w tej rubryce nie było. 

Lampasy to taśmy materiału naszywane na bokach zewnętrznego szwu spodni. Kiedyś głównie u mundurowych, później w strojach sportowych znanych marek. W spodniach noszonych do smokingu i fraka – od zawsze. Obecnie to mocny trend i w zasadzie dotyczy każdego modelu spodni, od cygaretek po jeansy. 

Świetne dla kobiet i mężczyzn, którym zależy na wyszczupleniu i wydłużeniu nóg. Ale! Nie do każdego lampasy pasują. Choć występują w tak różnych wersjach, trzeba umieć je nosić. Idealnie nadają się dla tych, którzy stawiają na styl athleisure, który łączy w sobie i sport, i codzienny szyk. 

Warto wykorzystać lampasy jako głównych bohaterów stylizacji. Nadadzą się równie dobrze do bomberki i sneakersów, jak i białej koszuli lub marynarki i szpilek.   

Wracając do pana Roberta…

1. Wszystko za duże i za długie. Marynarka za szeroka w ramionach. Także za długa przez co nieproporcjonalnie dzieli sylwetkę. Rękawy i nogawki za długie i za szerokie.

2. Bardzo elegancki garnitur najlepiej prezentuje się z koszulą. T-shirt dobrze wygląda z marynarką lub nawet garniturem, ale o wyraźnie obniżonej formalności. Lampasy tutaj nie mają sportowego charakteru. Wręcz przeciwnie. Są na czarnych spodniach, a w wersji błyszczącej, czyli są supereleganckie. 

3. Lakierowane buty korespondują z wieczorowymi lampasami, ale z całą resztą – ani trochę.

Tak naprawdę nic mi się tutaj nie zgadza. I pomimo całej sympatii, jaką mam dla aktora, stylizacja zasługuje na bardzo słabą ocenę i taką też wystawić muszę. 
  
Moja ocena: 1 (Bo chyba gorzej być nie może.)

Publikacja dla Śląsk Plus z dn 20.07.2018 oraz Dziennik Zachodni z dn 21.07.2018r.

Dziennik Zachodni , ocena stylizacji , Śląsk Plus , wizerunek po męsku
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa