Jak cię widzą, tak cię piszą… Barbara Kurdej-Szatan

maja 16, 2019

Oto Barbara Kurdej-Szatan na prezentacji wiosennej ramówki TVP.

Lady in white… 

Biały doskonale łączy się ze wszystkimi innymi kolorami. Owszem, może razem z nimi stanowić bardziej lub mniej silny kontrast, ale jednak trudno sobie wyobrazić sytuację, kiedy biały do czegoś nie pasuje. Dlatego też jest on najczęściej wykorzystywany jako tło – w gazetach, książkach, czy na stronach internetowych. Kiedy bierzemy do rąk białą kartę papieru, nie myślimy o niej „kolorowa”, ale tak naprawdę to wciąż jest kolor, choć neutralny, jako tło – podkreślam. Na pewno jednak nie jest on neutralnym kolorem w ubiorze… Powiedziałabym, że nawet odwrotnie. Jego siła rażenia jest niemal tak mocna jak czerni, choć inna ze względu na symbolikę i znaczenie. 

Podobno Eskimosi wyróżniają kilkadziesiąt odcieni bieli – każdy z nich ma w ich języku własną nazwę. Biały ma w sobie wiele niuansów i nieoczywistości.  

W nawiązaniu do moich ostatnich ocen stylizacji, kontynuując temat ciepłych i zimnych barw, biel także ma różne oblicza. Zły odcień białego potrafi wyeksponować niedoskonałości cery, zażółci zęby lub pogłębi cienie pod oczami. Zimnym typom urody, którym najlepiej w czystych i intensywnych kolorach, polecam biel lodową i kredową. Osobom o łagodniejszej urodzie, ale wciąż chłodnej – sugeruję zaufać mlecznej wersji bieli oraz w odcieniu skorupki jajka. Ciepłe typy kolorystyczne powinny inwestować w biel kości słoniowej, szampana i ecru.

Pani Basia podoba mi się w bieli, którą ma na sobie. I odcień, i fason ładnie eksponują jej walory.

Niestety sukienka straciła nieco ze swej szlachetności, poprzez dobór torebki, a nawet jeszcze bardziej butów, które są… albo za wąskie, albo za duże. 

Moja ocena: 4 

Publikacja: Śląsk Plus z dn. 22.03. 2019 r. oraz Dziennik Zachodni z dn. 23.03.2019 r.

celebryci , Dziennik Zachodni , kolory , ocena stylizacji , Śląsk Plus
Share: / / /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Archiwa