Jak Cię widzą, tak Cię piszą…

grudnia 14, 2011
grudnia 14, 2011

Jak Cię widzą, tak Cię piszą…

Na załączonym zdjęciu możemy zobaczyć, jak Pan Marek Zieliński – dyrektor biura, które kieruje przygotowaniami Katowic w walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 – ubrał się przy okazji katowickiego koncertu Woody’ego Allena.

Marek Zieliński
Pierwsze wrażenie, jakie robi na mnie styl Pana Marka kojarzy mi się z tą kategorią osób, które wkładają wszystkie siły w to, żeby wyglądały jakby im nie zależało na wizerunku. Jednak czerwony szaliczek jest oznaką, że nie jest tak do końca – zależy, pytanie tylko, czy obrany przez Pana Marka kierunek jest tym właściwym.
Tradycyjnie, zacznę od kolorów. Jeszcze bardziej tradycyjnie skrytykuję dominującą czerń, bo czy naprawdę nie istnieją inne kolory, które można wykorzystać w swojej garderobie? Na podstawie wstępnej oceny koloru włosów i skóry nazwałabym Pana Marka ciepłym typem kolorystycznym. Wykorzystana czerwień w szaliczku jest zdecydowanie ciepła, więc to bardzo dobrze wpływa na jego wygląd. Tym bardziej, że jest ona tuż przy twarzy, która nie wyglądałaby równie dobrze w kontraście z czarną kurtką. Zatem, plus za szaliczek.
Czarna kurtka ma ciekawy fason, jednak jest odrobinę za szczupła, a jej niezaprasowane patki przy kieszeniach wyglądają niedbale.
Spodnie. Po pierwsze, są za długie. Najbardziej jednak rażą mnie ich wypchane kieszenie. Jest to niedopuszczalne zawsze i wszędzie.
Buty zupełnie nie pasują do prezentowanego zestawu ubraniowego, który chyba miał być w stylu sportowej elegancji. Pomijam ich lekkie „zmęczenie” czasem.
Fryzurę chętnie nazwałabym artystycznym nieładem, jednak rozminęłoby się to z prawdą.
Mocno trzymam kciuki za Pana Marka, bo widzę w nim ogromny potencjał, jednak proponuję, aby następnym razem bardziej intensywnie przemyśliwać poszczególne elementy garderoby.
Moja ocena: 3+ (+ jest za dobre chęci)
Publikacja: Dziennik Zachodni dn. 2.04.2011
Dziennik Zachodni , ocena stylizacji , styl , wizerunek po męsku
Share: / / /

3 thoughts on “Jak Cię widzą, tak Cię piszą…

  1. gumiber pisze:

    ostatnio doszedłem do wniosku, że kolor czarny jest narodowym kolorem Polaków 🙂 Szczególnie da się to zauważyć wchodząc do jakiegokolwiek supermarketu… wszędzie panuje czerń, żal i smutek 🙂 Najbardziej przeraził mnie fakt, że ja sam byłem w czarnej kurtce… dzięki za Jak Cię widzą, tak Cię piszą… pozdrawiam 🙂

  2. Anonimowy pisze:

    E tam, jest jeszcze szary 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Archiwa